Испанецът Маверик Винялес (Aprilia Racing) спечели спринтовото състезание за Гран при на Португалия в клас MotoGP, втори кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. Победата бе първа в спринтовите състезания в кариерата на 29-годишния Винялес.

Испанският пилот финишира за 19:49.636 минути. Той изпревари Марк Маркес (Испания, Gresini Racing-Ducati), завършил на 1.039 секунди от Винялес и Хорхе Мартин (Испания, Pramac Racing-Ducati), с изоставане от 1.122 секунди. Мартин ликува в спринта в началото на март по време на първия кръг за сезона в Катар.

Марк Маркес стартира осми днес, но се пребори за първи подиум за сезона, изпреварвайки Хорхе Мартин в последната обиколка.

Световният шампион в последните две години Франческо Баная, който спечели първото състезание за новия сезон в клас MotoGP в Катар преди две седмици, финишира четвърти в спринта в Португалия.

Маркес и Роси едва не катастрофираха, полпозишън за Винялес на "Мизано"