Арда и Берое завършиха 1:1 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Гол за гостите реализира Хуанка Пинеда, който се разписа в 61-ата минута. Попадение за домакините пък отбеляза Тонислав Йорданов в 80-ата минута.

Първото малко по-опасно положение дойде чак в 16-ата минута. Тогава Исмаел Ферер стреля директно от пряк свободен удар в горния десен ъгъл на вратата, но стражът на Арда се справи.

В 30-ата минута Густаво Каскардо стреля от далечна дистанция, но право в ръцете на Артур Мота.

Чак в 45-ата минута дойде и най-доброто положение в срещата. То бе за сметка на домакините от Кърджали. Борислав Цонев центрира от статично положение, а Феликс Ебоа Ебоа се извиси над всички и стреля с глава, но Артур Мота със страхотен рефлекс успя да отрази.

В 58-ата минута Лъчезар Котев стреля почти от центъра на терена. Стражът на Берое обаче внимаваше и улови топката.

В 61-ата минута Берое откри резултата чрез Хуанка Пинеда. Той стреля от сериозна дистанция, а Анатолий Господинов не се ориентира добре и топката се озова в мрежата му за 0:1.

В 80-ата минута обаче Тонислав Йорданов изравни. От пряк свободен удар Йорданов стреля в стената, но кълбото се върна право при него и успя да отправи изстрел от въздуха. Изпълнението му се оказа повече от великолепно и не остави никакви шансове на стража на Берое.

Кърджалийци пропуснаха златна възможност да осъществят обрат в 84-ата минута. Чинонсо Офор навлезе в наказателното поле на Берое и намери Стефан Статев, но футболистът на Арда не успя да намери очертанията на вратата.

Арда - Берое 1:1 (Развой на срещата по минути)