90+10′
Турнир: Световни първенства Стадион: "Ал Раян Стейдиъм", гр. Доха Зрители: 36 788
90+10′

КРАЙ НА МАЧА!

САЩ - Уелс 1:1 в мач от Мондиал 2022

Сокърът на САЩ почти сработи срещу футбола на Уелс

Гарет Бейл спаси "драконите" за първото реми на Мондиал 2022

90+7′

Акоста получава жълт картон заради нарушение срещу Гарет Бейл.

90+6′
Снимка 595994

90+5′

Джоузеф Морел ще замени Итън Ампаду. Последна смяна за Уелс.

90+2′

Хари Уилсън бива заменен, а на негово място ще видим Сорба Томас.

90+2′

89′
Снимка 596015

88′

Тим Уеа бива заменен от Джордан Морис.

82′

ГОООЛ ЗА УЕЛС! 1:1!! ГАРЕТ БЕЙЛ! ДУЗПА! Осем минути преди последния съдийски сигнал, Уелс намери начин да възстанови паритета. Аарън Рамзи догони излизаща в аут топка и я прати в наказателното поле за Гарет Бейл. Там капитанът на символичните гости ненужно бе посечен от неразчетената намеса на Уокър Цимерман и съдията Ал Джасим нямаше друга мисъл освен да посочи дузпата. С отговорната задача естествено се нагърби №11, който по безапелационен начин преодоля Търнър за 1:1.

79′

Бренан Джонсън става вторият чист централен нападател за Уелс. Излиза Неко Уилямс.

75′
Снимка 596004

73′

Сержиньо Дест напуска играта за сметка на ДеАндре Йедлин.

73′

Хаджи Райт ще заеме място в предни позиции за сметка на Сърджънт.

73′

Юнус Муса ще бъде заменен от Акоста. Нова смяна за САЩ.

65′

Уестън Макени приключва участието си в мача, заменен е от Ааронсън.

64′

ДЕЙВИС И МУР! Уелс започна сериозно да притеснява САЩ с непрестанните си центрирания. Поредното такова даде ефект и Бен Дейвис можеше да изравни, ако не беше брилянтната изява на Мат Търнър, който изчисти в корнер. При него Кийфър Мур изпревари всички на първа греда, но не намери очертанията на американската врата.

56′
Снимка 596003

50′

Тактическо нарушение на Тим Рийм, който спира обещаващ рейд на Гарет Бейл.

49′

С появата на Кийфър Мур на почивката, Уелс прибави сила и солидно присъствие в своята атака. "Драконите" опитаха да променят развоя на събитията още в 49-ата минута, когато се създаде кратко меле при корнер за символичните гости. В крайна сметка се отсъди нарушение срещу вратаря на САЩ - Мат Търнър.

46′
Снимка 596006

46′

На полувремето наставникът на Уелс - Роб Пейдж осъществи смяна. Дан Джеймс беше заменен от Кийфър Мур.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET СЛЕД ПОЧИВКАТА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

Крис Мепам за пореден път беше преодолян от Пулишич и този път вече получава картон.

40′
Снимка 596001

39′

Гарет Бейл влезе твърдо в краката на Юнус Муса и получава картон.

35′

ГОООЛ ЗА САЩ! 1:0! ТИМ УЕА! Логичното на стадион "Ахмад бин Али" се случи в 35-ата минута, когато САЩ заслужено поведе в резултата. Отбраната на Уелс изгуби две последователни единоборства в центъра на терена, което отвори коридор за действие на Кристиан Пулишич. №10 на "янките" пусна страхотен извеждащ пас за Тим Уеа, който останал сам срещу Хенеси завърши много класно за 1:0.

30′
Снимка 595999

28′

Сержиньо Дест опита късмета си в 28-ата минута с шут от далечна дистанция, който премина високо над горната греда на Уейн Хенеси.

20′

Националният тим на Уелс изпитва доста трудности при изнасянето на топката заради дълбоката преса, която американците им оказват почти до наказателното поле на островитяните.

13′
Снимка 595995

12′

Уестън Макени също прави грубо нарушение, заради което вижда жълтия цвят на картона.

11′

Сержиньо Дест "оперира" Неко Уилямс, заради което получава жълт картон.

10′

ШАНС ЗА САЩ! Символичните домакини имаха перфектната възможност да открият резултата в 10-ата минута. Тимъти Уеа използва бързината си по крилото, за да центрира в наказателното поле на Уелс. Джо Родън пък можеше да направи нещо много неприятно за "драконите", насочвайки с глава към собствената си врата, но Уейн Хенеси беше застанал на точното място и някак си спаси. Атаката на САЩ обаче продължи, като се пренесе по другото крило. Оттам последва центриране за Сърджънт, който насочи с глава, ала не намери мрежата на уелсците от непосредствена близост.

Снимка 596000

3′

С оглед на това, че американските фенове бяха втори по численост на Мондиал 2022 от чуждестранните агитки, сякаш беше логично и САЩ да стартира двубоя от група "В" повече от амбициозно. "Янките" на Грег Берхалтер разиграваха бързо топката, като нито за миг не се изплашиха от твърдите единоборства, в които веднага ги вкараха техните уелски опоненти.

2′
САЩ - възходът на янките

Съединените щати са е един от най-интересните национални отбори в света

2′
Уелс - отборът, който вече пренаписа историята си

За пръв път "драконите" се класираха на Световно през далечната 1958 година

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′