Локомотив (Пловдив) постигна победа с 2:0 над гръцкия Пансерайкос в първата си контрола от втория подготвителен лагер в Банско. Това е четвърти пореден успех за възпитаниците на треньора Драган Канатларовски това лято. Преди това "черно-белите" се наложиха над Пирин (Гоце Делчев), Пирин
(Разлог) и Локомотив (София).

На моменти мачът бе изпъстрен с грубости и реферът показа доста жълти картона на играчи от двата тима.

"Смърфовете" поведоха в резултата в 38-та минута чрез Мартин Сечков. Централният защитник засече с глава перфектно центриране от фаул на Румен Горанов и направи безпомощен вратаря на гърците.

В 52-та минута при идентична ситуацията падна и вторият гол. Горанов отново центрира от фаул и бранител на Пансерайкос вкара с глава топката в собствената си мрежа.

За тима от Серес като ляв бек игра бившият футболист на "черно-белите" Роберт Петров.

Локомотив започна в следния състав: Ставрев, Мечечиев, Милиев, Сечков, Кюмюрджиев, Горанов, Вели, Тодоров, Писаров, Въндев и Заков.

През второто полувреме в игра влязоха Николов, Том, Илиев, Чернев, Лазаров, Марчев, Попов и Цеков. Двубоят пропусна Ангел Йошев, който е с разтежение.