Ливърпул победи като гост Уулвърхемптън с 3:1 в среща от петия кръг на Висшата лига на Англия.

Мачът не започна никак добре за мърсисайдци, които се оказаха в ролята на догонващи в резултата още в седмата минута, когато Хуан Хи-Чан откри резултата в полза на "вълците" след страхотен пробив на Педро Нето.

След почивката Ливърпул вдигна оборотите и стигна до изравнителен гол в 55-та минута. Добра комбинация между Жота, Салах и Гакпо остави последния на празна врата и той не сгреши.

В 85-та минута Анди Робъртсън направи обрата пълен, а в добавеното време Салах подаде към Елиът, той стреля и след рикошет топката отново влезе в мрежата на домакините за крайното 1:3.

След тази победа Ливърпул излезе начело в класирането, като "червените" вече имат 13 точки от 5 мача, с една повече от Манчестър Сити, но гражданите са и с мач по-малко.

Уулвърхемптън пък остава на 15-о място с едва три точки.