Ливърпул победи Бърнли с 3:1 в мач от 24-тия кръг на английската Висша лига. С успеха мърсисайдци си върнаха първото място във временното класиране, след като малко по-рано през деня то беше окупирано от шампиона Манчестър Сити, който се разправи с Евертън. Момчетата на Клоп имат 54 точки в актива си, а "гражданите" са с 52, но и мач по-малко.

Манчестър Сити - Евертън 2:0 в мач от Висшата лига

Халанд избухна с два късни гола срещу Евертън и изстреля Ман Сити на върха във Висшата лига

"Гражданите" изпревариха Ливърпул с една точка

Успехът за Ливърпул не дойде никак лесно, а двубоят започна доста по-добре за Бърнли. Хората на Венсан Компани удариха греда още в 7-ата минута след страхотна тупалка от Дейвид Фофана.

Все пак Ливърпул постепенно наложи волята си и логичното се случи в 31-вата минута, когато Диого Жота се възползва от центриране от пряк свободен удар и с глава забоде топката в мрежата за 1:0.

В края на първата част Бърнли изненадващо успя да изравни резултата. Браунхил центрира от корнер, а Дара О'Шей беше оставен непокрит и с глава възстанови паритета.

Снимка 652938

Източник: Gettyimages

Седем минути след подновяването на играта Ливърпул отново излезе напред в резултата след нов гол с глава, но този път от Луис Диас. Последва дълга проверка със системата ВАР дали Диас е бил в редовна позиция, но присъдата на реферите беше в полза на мърсисайди и голът беше признат.

Последваха много силни минути за отбора на Бърнли, но Одебер и Фофана пропиляха златни възможности за ново изравняване на резултата.

Така се стигна до 79-ата минута на двубоя, когато Харви Елиът центрира отлично в наказателното поле, а Дарвин Нунес засече успешно с глава и оформи крайното 3:1.