Българският халф Илиан Илиев-младши записа официален дебют за Аполон (Лимасол), който направи равен 2:2 като гост на Жилина в мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Кипърците отпаднаха след загуба с 1:3 у дома.

Илиев, който премина в Аполон от Черно море само преди седмица, се появи в игра в 64-та минута, когато Аполон водеше с 2:1 с попадения на Исраел Кол в 13-ата минута и Басел Джради в 50-ата. Таофик Джибрил обаче изравни резултата в 79-та, а по-рано за Жилина точен бе и Жан Бернат.

Мартин Райнов пък бе титуляр за отбора на Ашдод, който загуби с 0:1 срещу Карабах и също се сбогува с евротурнирите след 0:0 у дома в първия мач. Бившият халф на Левски бе заменен в 77-та минута, а единственият гол падна още в шестата. Точен за Карабах бе Филип Озобич.

Сочи пък се наложи с 4:2 срещу Кешла без Ивелин Попов в състава си. Руснаците спечелиха първия мач с 3:0.

Локомотив (Пд) продължава в Лига на конференциите след победа с дузпи над Словачко

Фамозен Илко Пиргов спаси три дузпи и продължи европейското приключение на Локомотив (Пд)

"Смърфовете" елиминираха чехите от Словачко след голяма драма, предстоят сблъсъци с Копенхаген