Киево се присъедини към дуото Асколи и Месина на дъното на класирането в Серия "А" и стана последния изпадащ от елита в Калчото, след като загуби гостуването си на директния съперник за спасение Катания с 2:0.

Така година, след като игра в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където отпадна от Левски, тимът от Верона ще се състезава в Серия "Б".

Другите застрашени от изпадане - Парма, Реджина и Сиена, записаха победи в последния кръг и успяха да запазят мястото си в елита. "Пармалатите" надделяха над Емполи с 3:1, Реджина изненадващо победи европейския клубен шампион Милан с 2:0, а Сиена постигна успех срещу Лацио с 2:1.

На полувремето Катания бе под чертата, след като резултатът от мача с Киево бе 0:0. След почивката обаче Фаусто Росини и Мауро Минели вкараха и спасиха сицилианския тим от изпадане.

Капитанът на Рома Франческо Тоти стана голмайстор в първенството с 26 гола, след като се разписа два пъти за победата над Месина с 4:3 и спечели приза за най-резултатен играч в Серия "А". Италианският национал дори пропусна да направи хеттрик срещу Месина, след като в 63-а минута не успя да реализира дузпа.

Шампионът Интер завърши сезона по шампионски, като разби Торино с 3:0. Марко Матераци откри резултата от дузпа в 12-ата минута, а Дъглас Майкон направи 2:0 в 59-ата. Крайния резултат оформи ветеранът Луиш Фиго от дузпа в 67-ата минута.

Другият милански гранд - Милан, който през седмицата спечели Шампионската лига, загуби при гостуването на Реджина с 0:2. Никола Аморузо и Даниеле Америни бяха точни за тима на Реджина, който с тази победа се спаси от изпадане.

Фиорентина пък зае шесто място в класирането след разгромна победа с 5:1 над Сампдория и заедно с Палермо и Емполи ще участва в турнира за купата на УЕФА.