Милан победи с 3:1 при гостуването си на Верона от 29-ия кръг на Серия А.

Мачът започна интересно от самото начало, след като в четвъртата минута Милан пропусна възможност за ранен гол. Фикайо Томори засече центриране в наказателното поле и от близка дистанция прати топката покрай левия страничен стълб.

"Росонерите" продължиха да натискат опонента си и това даде резултат в 44-ата минута, когато Тео Ернандес навлезе в наказателното поле и сам срещу вратаря стреля към десния ъгъл и отбеляза за 0:1.

В 50-ата минута Кристиан Пулишич изстреля топката към десния ъгъл и се разписа за 0:2 в полза на Милан.

В 59-ата минута Верона изпусна възможност да намали резултата, след като Тиджани Нослин стреля с глава над вратата.

В 64-ата минута все пак именно Нослин с красив удар от средна дистанция прати топката неспасяемо в десния ъгъл - 1:2.

В 79-ата минута Милан оформи крайния резултат, след като Самуел Чуквуезе не се поколеба и с великолепен удар от отлична позиция не остави шансове на вратаря на Верона и оформи крайното 3:1 в полза на Милан.