Леверкузен постигна трудна победа над Щутгарт в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. „Аспирините" се наложиха с 2:1 над швабите.

Байер постигна обрат след като гостите поведоха от дузпа.

Единадесетметровият удар бе отсъден в 12-ата минута, въпреки че бе доста спорен дали нарушението бе в наказателното поле. Ведад Ибишевич стреля точно и откри резултата. Байер натисна здраво, но така и не успяваше да стигне до попадение.

В самия край на мача, минути преди последния съдийски сигнал домакините стигнаха до внушителен обрат. В 82-ата минута Левркузен получи право да изпълни дузпа след нарушение срещу Кислинг. Самият той изпълни единадесетметровия удар точно и изравни. Четири минути по-късно Ланс Бендер отбеляза с глава за 2:1.

С този успех Байер зае третата позиция с 45 точки, а Щутгарт е 11-ти с 29 точки.