Бенфика и Ещрела Амадора запазиха интригата в португалското първенство по футбол, след като победиха съответно Спортинг Лисабон с 2:0 и Насионал Мадейра с 2:1 в срещи от четвъртия кръг.

Хосе Антонио Рейес в 67-та минута и Жуниор да Силва в 72-та минута донесоха победата на Бенфика над гостите от Спортинг Лисабон, които до момента бяха с пълен актив от 9 точки в шампионата.

Отборът на Насионал Мадейра, който имаше три победи преди четвъртия кръг, допусна сериозна грешка и отстъпи с 1:2 като домакин на непретенциозния Ещрела Амадора.

Видигал, който е бивш португалски национал, засече центриране с глава в 21-та минута за 1:0 в полза на гостите от Амадора. 35-годишният полузащитник отбеляза второ попадение в 70-та минута, когато отново оползотвори центриране след
контраатака.

Нене вкара почетното попадение в добавеното от съдията време, след като съотборникът му Алонсо изпусна дузпа в 82-та минута.

Въпреки загубите, Насионал и Спортинг делят първото място в първенството с актив от девет точки, следвани от Порто и Бенфика с по 8.

Миналогодишните шампиони от Порто победиха Пакош Ферейра с 2:0, а Бенфика надви Спортинг със същия резултат в дербито на кръга в Португалия.

Порто - Пакош Ферейра - 2:0

Във временното класиране водят отборите на Насионал Мадейра и Спортинг Лисабон с по 9 точки, следвани от Порто и Бенфика с по 8, Сетубал, Гимараеш, Навал и Амадора с по 7 и други.