90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Сигнал-Идуна Парк", гр. Дортмунд Зрители:
90+5′

Край на срещата!

90′

Пет минути добавено време.

88′

Витиня е заменен от Жоао Невеш.

87′

Португалците организираха контраатака, при която Педро Нето намери Кристиано Роналдо в наказателното поле, но защитник на Турция се намеси решително и предотврати по-голяма опасност.

83′

Антонио Силва замени Пепе.

76′

Самет Акайдън е сменен от Марих Демирал.

70′

Юнус Акгюн е сменен от Арда Гюлер.

68′

Нелсон Семедо се появи в игра на мястото на Жоао Кансело.

67′

Турците поискаха дузпа, след като Баръш Йълмаз бе съборен от защитник на Португалия. Главният съдия Феликс Цвайер, обаче, не уважи техните претенции.

58′

Кенан Йълдъз влезе в игра на мястото на Керем Актюркоглу.

58′

Каан Айхан замени Исмаил Юкшек.

55′

ГООООООООООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! БРУНО ФЕРНАНДЕШ!

Кристиано Роналдо получи отлично подаване и остана сам срещу вратаря Алтай Байъндър. Капитанът на Португалия не показа никакъв егоизъм, а  подаде на Бруно Фернандеш, който на празна врата реализира трети гол за еврошампионите от 2016 година.

Снимка 671013

53′

Удар извън наказателното поле на резервата Юсуф Язъджъ, Диого Коща улови сигурно.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Двойна смяна в състава на Португалия. Рафаел Леао и Жоао Палиня излязоха от игра, а вместо тях на терена се появиха Педро Нето и Рубен Невеш.

45′
45′

Оркун Кьокчу е сменен от Юсуф Язъджъ.

45′

Край на първата част!

42′

Самет Акайдън също получи официално предупреждение.

42′

Зеки Челик изрази недоволство от решение на съдията Феликс Цвайер и му бе показан жълт картон.

41′

Удар от дистанция на Оркун Кьокджю, Диого Коща спаси без затруднения.

39′

Жълт картон и за Рафаел Леао.

29′

НЕЛЕП АВТОГОЛ НА АЙКАДЪН!

Португалците не успяха да развият своята атака и топката попадна в Самет Акайдън. Защитникът на югоизточните ни съседи се опита да върне към вратаря Алтай Байъндър, който бе излязъл напред. Двамата не се разбраха и топката мина покрай стража и влезе във вратата.

Снимка 671005

25′

Първи жълт картон в мача. Получи го играчът на Турция Абдюлкерим Бардакджъ. Така той ще пропусне следващия мач на комшиите.

21′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА ПОРТУГАЛИЯ! БЕРНАРДО СИЛВА!

Рафаел Леао и Нуно Мендеш осъществиха комбинация по левия фланг на атаката на "мореплавателите". Играчът ПСЖ центрира по земя и след лек рикошет топката попадна в краката на Бернардо Силва, който с премерен изпрати топката в мрежата на комшиите.

Снимка 671001

7′

Първа сериозна опасност пред една от двете врати. Зеки Челик получи дълго диагонално подаване по десния фланг на турската атака и центрира ниско по земята в наказателното поле, където Актюркоглу изпревари Жоао Кансело в малкия пеналт, но не успя да нанесе завършващ удар.

1′

26. Франсиско Консейсао

Още един интересен сблъсък от Евро 2024 ще се проведе днес, в 19:00 часа. Турция се изправя срещу Португалия, като тирумфа и двата състава ще гарантира продължаване в елиминационната фаза на континенталната надпревара.

Португалия постигна измъчен успех срещу Чехия с 2:1, а възпитаниците на Роберто Мартинес бяха респектирани от Чехия на старта и единствено попадение в добавеното време на резервата Франсиско Консейщао донесе трите точки. Те доминираха в двубоя и заслужиха да се поздравят с успех. Представянето им обаче повдигна въпроси относно шансовете им да спечелят надпреварата.

Турция пък завоюва победа, която следва да им осигури тласък на самочувствието преди два по-трудни мача в група F. Младият Арда Гюлер се представи на международната сцена с невероятен втори гол срещу Грузия, докато Винченцо Монтела осъществи правилната селекция, тактика и смени.

Казусът за Турция се крие в играта в зашита, те запазиха едва четири чисти мрежи в последните си 19 двубой и регистрираха три гола срещу Люксембург, два срещу Латвия, четири срещу Япония и шест срещу Австрия, в рамките на последните две години.

Турция нито веднъж не е побеждавала Португалия на европейски финали, записвайки три поражения. Тя дори не реализира гол в никоя от въпросните срещи. Предстои да разберем дали головата суша срещу Португалия ще приключи тази вечер, или ще продължи.