90+7′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Олимпиащадион", гр. Берлин Зрители: 70 894
90+7′

КРАЙ НА МАЧА! НИДЕРЛАНДИЯ Е НА ПОЛУФИНАЛ СРЕЩУ АНГЛИЯ!

90+2′

ВЕРБРЮГЕН! Във втората минута от добавеното време Турция отново достигна до златна възможност да изравни. Топката беше центрирана в полето на Нидерландия, а Семих стреля от близка дистанция, но Вербрюген демонстрира невероятен рефлекс и опази мрежата си.

85′

ШАНС ЗА ТУРЦИЯ! Пет минути преди края Турция на два пъти можеше да изравни резултата, но самоотвержени намеси на защитници в оранжево предотвратиха подобен развой.

77′
Снимка 673502

Източник: Gettyimages

76′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! ГАКПООООООООООООООООООООООО! Вдъхновени от изравнителния гол, "лалетата" се хвърлиха в ожесточени нападения и това доведе до нов гол в 76-а минута. Шави Симонс подаде към Дензъл Дъмфрис на дясното крило, а футболистът на Интер центрира остро по земя в наказателното поле, където Коди Гакпо изпревари турски защитник и прати топката в мрежата за 2:1!

Снимка 673501

71′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! ДЕ ВРАЙ!!!!!!!!!!! Нидерландия успя да изравни в 71-ва минута на мача. Депай изпълни късо корнер към Схаутент, той върна подаването към Мемфис и последва великолепно центриране, което Стефан де Врай засече с глава и не остави шансове на Гюнук - 1:1!

Снимка 673503

65′

ЙЪЛДЪЗ! Мощен шут на Кенан Йълдъз беше отразен от Вербрюген със сетни усилия в 65-а минута, а след това Де Врай не позволи на да бъде направена добавка и изчисти в корнер.

64′

Още един жълт картон за нидерландците. Получи го капитанът Ван Дайк.

55′

ГРЕДА ЗА ТУРЦИЯ! Десет минути след подновяването на играта турците удариха греда. Арда Гюлер завъртя топката прекрасно от пряк свободен удар, но след лека намеса на Вербрюген тя се отби в гредата. Спасяването на вратаря остана незабелязано от съдиите и реферът отсъди аут. Малко преди това имаше и корнер за Нидерландия, който съдията не видя, така че тук поне резултатът стана 1:1.

Снимка 673498

54′

Жълт картон за Нейтън Аке.

46′

Логична смяна! Жокерът Вегхорст се появи в игра на мястото на Бергвайн.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Турците играят с много страст, много желание, много енергия и Роналд Куман трябва да вземе мерки, ако иска да обърне развоя на събитията през втората част.

36′
Снимка 673494

35′

ГООООООООЛ! САМЕТ АКАЙДЪН! 1:0! Десет минути преди края на първото полувреме Турция откри резултата. Момчетата на Винченцо Монтела изпълниха корнер, след който Ван Дайк успя да изчисти, но топката попадна в краката на Арда Гюлер. Той отново центрира в наказателното поле, а там Вербрюген увисна и дебнещият зад него Акайдън с глава прониза вратата на "лалетата".

Снимка 673495

30′

Шави Симонс получи първия жълт картон в мача.

Снимка 673489

29′

В 29-а минута Турция можеше изненадващо да открие резултата. Хакан Чалханоглу центрира от пряк свободен удар, Самет Акайдън се измъкна зад защитата и нанесе удар, но изключително неточен.

21′

Атмосферата на "Олимпиащадион" е невероятна, но на терена до момента двата тима действат предпазливо и дебнат да накажат някоя грешка на съперника.

13′
Турският президент Ердоган наблюдава събитията от ложите на препълнения стадион "Олимпиащадион" в Берлин

10′

В първите 10 минути на мача "лалета" очаквано се настаниха в полето на турците и на два пъти Мемфис Депай имаше възможност да обстрелва вратата но първият шут мина високо над целта, а вторият беше блокиран.

Снимка 673483
1′

БИТКАТА ЗА ПОСЛЕДНОТО СВОБОДНО МЯСТО ЗА ПОЛУФИНАЛИТЕ НА ЕВРО 2024 ЗАПОЧНА!

26. Райън Гравенберх

Нидерландия и Турция ще се изправят един срещу друг в последен четвъртфинален двубой на Евро 2024. Срещата ще се играе на "Олимпиящадион" в Берлин, с начален час 22:00.

"Лалетата" не изиграха най-категоричните си двубои в груповата фаза и със само 4 точки се класираха като трети в подреждането. Футболистите на Роналд Куман демонстрираха по-различен облик в осминафинала, разбивайки с 3:0 Румъния.

Турция пък е една от изненадите в турнира и достигна четвъртфинала, отстранявайки Австрия с 2:1. В герой за състава се превърна Мерих Демирал, с два гола, който се забърка в политически скандал и бе наказан от УЕФА за две срещи. Друг важен футболист обаче се завръща за Турция - Хакан Чалханоглу.

Нидерландия за първи път достига тази фаза на турнира от Евро 2008, когато неочаквано загуби от Русия. Сега "лалетата" ще опитат да направят по-сериозна заявка, даже за място на финал.

Двата състава са се срещали в общо 14 мача, като Нидерландия има превес с 6 успеха, срещу 4 за Турция, 4 срещи пък са завършвали наравно. Последно двете страни играха в квалификациите за Мондиала в Катар, когато "лалетата" осъществиха гръмка победа с 6:1, Мемфис Депай реализира хеттрик.