Ботев (Пловдив) порази Марибор в първия мач от първия квалификационен кръг за Лига Европа! "Канарчетата" изиграха страхотен двубой и заслужено спечелиха. Пловдивчани излязоха напред в резултата в 9-ата минута с гол на Антъни Уджа. В 19-ата минута Пиюс Ширвис изравни, а Никола Илиев оформи крайния резултат в 74-ата минута.

Мачът-реванш е точно след седмица, на 18 юли.

Ботев (Пловдив) - Марибор 2:1 (Развой на срещата по минути)

"Канарите" приемат Марибор пред пълни трибуни

"Канарчетата" стартираха мача по превъзходен начин и отбелязаха в още в 9-ата минута, а реализатор беше новото попълнение на пловдивчани Антъни Уджа. Родният тим организира добра атака, при която топката достигна до Ивелин Попов, който центрира към Антъни Уджа, който прати с глава топката право в мрежата на гостите.

Снимка 674251

Източник: startphoto.bg

Марибор бързо опита да отговори и увеличи темпото си. Това даде резултат и Пиюс Ширвис изравни в 19-ата минута. Ян Репас намери Ширвас, който отправи прекрасен изстрел, а Матвей Игонен не успя да реагира и кълбото влетя във вратата му.

Вдъхновени от попадението си само три минути по-късно словенците се разписаха още веднъж. Ел Арби Судани беше точен, но попадението му бе отменено заради засада, а ситуацията бе преразгледана с ВАР.

Снимка 674254

В 34-ата минута Джеймс Ето'о подаде към Попов, който се отправи към вратата на Марибор. Той бе спрян, но там Самуел Акере успя да се докопа до кълбото и стреля по земя, но Ажбе Юг отрази в ъглов удар. Само няколко секунди след това Кристиан Нвачукву опита късмета си, но стражът отново внимаваше.

В 54-ата минута Ян Репас намери Едгар Беугре, който не се поколеба да отправи много опасен изстрел, а топката срещна гредата на "канарчетата".

Ботев (Пловдив) застраши вратата на словенците много сериозно в 73-ата минута. Антъни Уджа бе изведен по прекрасен начин от Антонио Перера. Уджа опита превъзходен удар от воле, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

Снимка 674255

Само минута по-късно Никола Илиев отбеляза и направи резултата 2:1 за пловдивчани! Самуел Акере организира страхотен пробив в наказателното поле и подаде към Уджа. Той пък от своя страна комбинира с Никола Илиев, който с мощен изстрел не остави шансове на Ажбе Юг.

В 88-ата минута Йосип Иличич напредна и отправи изстрел към вратата на Игонен, но кълбото прелетя над вратата.