Англия ще играе на финал на Европейско първенство за втори пореден път след вчерашния обрат срещу Нидерландия. Възпитаниците на Саутгейт спечелиха с 2:1 с късен гол на Оли Уоткинс в добавеното време.

"Трите лъва" изоставаха в резултата във всички мачове от елиминационната фаза на турнира. На осминафиналите отборът на Словакия бе победен след продължения, а изравнителният гол на Джуд Белингам дойде дълбоко в добавеното време.

На четвъртфиналите Англия успя да излъже тима на Швейцария след изпълнението на дузпи.

Вчера пък англичаните станаха първият тим в историята на Европейските първенства, който достига до финала, въпреки че изостава в четвъртфиналния и полуфиналния си двубой.

Спорен момент: Сака игра с ръка преди дузпата за Англия, но ВАР не се намеси (ВИДЕО)