Турция получи огромен удар за предстоящия сблъсък от 1/4-финалите на Евро 2024 срещу Нидерландия. Авторът на двата гола при победата над Австрия в предишната фаза Мерих Демирал получи наказание от 2 мача.

Това означава, че централният бранител ще отсъства със сигурност в четвъртфинала на Турция с Нидерландия и евентуален полуфинален двубой, ако южните ни съседи успеят да отстранят "лалетата".

Турция получи огромен удар за предстоящия полуфинал на Евро 2024 срещу Нидерландия, след като Мерих Демирал получи наказание от 2 мача.

Играчът на английския национален отбор Джуд Белингам пък се размина само със финансова санкция от 20 000 евро, след като се хвана за чатала, докато празнуваше своя гол срещу Словения, с който вкара мача в продължения, а Англия впоследствие победи с 2:1 с гол на Хари Кейн в първото продължение. Така той ще бъде на разположение на своя селекционер Гарет Саутгейт.

Австрия - Турция 1:2 в мач от Евро 2024

Каква драма! Турция удържа щурма на Австрия и се класира за четвъртфиналите на Евро 2024