90+5′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Сигнал-Идуна Парк", гр. Дортмунд Зрители:
90+5′

Край на мача! Англия се класира за финала на Евро 2024, където ще срещне Испания!

90+1′

Жълт картон за Шави Симонс.

90′

ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! ОЛИ УОТКИНС!

Коул Палмър намери Оли Уоткинс в наказателното поле. Нападателят беше с гръб към вратата, но успя да се обърне и нанесе силен удар към далечния ъгъл, като топката премина между краката на Стефан Де Фрай и намери мрежата.

Снимка 674082

88′

Англичаните организираха много опасна атака, като топката достигна до резервата Коул Палмър, който опита фалцов удар, но не намери целта.

87′

Капитанът на "лалетата" Върджил Ван Дайк бе официално предупреден заради оспорване на съдийско решение.

86′

Жълт картон за Букайо Сака, заради нарушение срещу Коди Гакпо.

81′

Двойна смяна в състава на Англия. Хари Кейн и Фил Фодън отстъпиха местата си на терена на Оли Уоткинс и Коул Палмър.

81′
79′

Отменен гол на Англия! "Трите лъва" организираха бърза атака, като Кайл Уокър получи подаване отдясно и веднага намери Букайо Сака, който изпрати топката в мрежата. Попадението, обаче, беше отменено, тъй като в тази ситуация имаше засада.

77′

След центиране отляво Вегхорст свали с глава към Шави Симонс, но неговият удар от воле не се получи и Джордан Пикфорд без проблеми улови.

72′

Джуд Белингам получи официално предупреждение за груба игра.

65′

Спасяване на Пикфорд!

Първата добра ситуация за отбелязване на гол през второто полувреме бе в актива на "лалетата". Върджил Ван Дайк отправи удар с глава, но Пикфорд демонстрира своя рефлекс и успя да избие.

60′

В началите петнадесетина минути на второто полувреме и двата отбора не стигнаха до опасни положения пред вратата на своя съперник.

Снимка 674081

45′

Начало на второто полувреме!

Снимка 674068

45′

На почивката бе извършена смяна в състава на Нидерландия. Вут Вегхорст влезе в игра на мястото на Дониел Мален.

45′

Гарет Саутгейт също извърши промяна, като вместо Киърън Трипиър през второто полувреме ще играе Люк Шоу.

45+3′

Първата част на 1/2-финалния двубой между Нидерландия и Англия завърши.

Снимка 674069

45′

Три минути добавено време.

39′

Най-активният в състава на Англия от началото на мача Фил Фодън отново застраши вратата на Нидерландия. Той получи подаване на десния фланг, обърна се и без забавяне стреля по земя, но Вербрюген внимаваше и успя сигурно да улови.

35′

Принудителна смяна в състава на отбора от Ниската земя. Мемфис Депай получи контузия и бе заменен от Джоуи Веерман.

32′

"Трите лъва" отвърнаха на предизвикателството и само три минути след като Дъмфрис удари греда, Фил Фодън отправи мощен диагонален изстрел извън наказателното поле, който преодоля Вербрюген, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата на Нидерландия!

30′

След центриране от ъглов удар Дъмфрис се извиси над английската отбрана и отправи удар с глава, който срещна напречната греда!

23′

Албионците бяха много близо до това да осъществят пълен обрат. Фил Фодън нахлу в наказателното поле, преодоля няколко играчи в оранжеви екипи и стреля покрай вратаря, но Дъмфрис изчисти от голлинията.

18′

ГОЛ ЗА АНГЛИЯ! ХАРИ КЕЙН!

Капитанът на "Трите лъва" бе точен от бялата точка и възстанови равенството!

Снимка 674075

17′

Дузпа за Англия!

Букайо Сако навлезе отдясно в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран. Хари Кейн опита добавка, но бе настъпен от Дензел Дъмфрис и шутът му мина над вратата. Ситуацията бе прегледана с ВАР,  като Феликс Цвайер прецени, че действието на нидерландския футболист заслужава да бъде санкционирано, като бе отсъдена дузпа, а Дъмфрис получи жълт картон.

13′

Опасен удар от далечна дистанция на Хари Кейн, Вербрюген успя да спаси.

7′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! ШАВИ СИМОООООООООООООООНС!

Мечтано начало на мача за "лалетата"! Шави Симонс отне топката от Деклан Райс в половината на Англия, напредна и с премерен удар от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата.

Снимка 674074

1′
Снимка 674070

Полуфиналният двубой в Дортмунд започна!

26. Райън Гравенберх 25. Адам Уортън

Англия и Нидерландия е определят другия финалист на Евро 2024. Двата отбора се изправят един срещу в Дортмунд. А на финала вече чакат испанците.

Англия не изигра нито един силен мач от началото на турнира, но са сред най-добрите четири на Европа. На старта на първенството победиха Сърбия, но след това те не спечелиха нито един от следващите си мачове в редовното време. Последваха две равенства в групата и драматичен обрат срещу Словакия. На четвъртфиналите победиха след дузпи Швейцария.

Отново драма при Англия! "Трите лъва" продължават напред след изпълнение на дузпи срещу Швейцария

Вижте повече

Въпросителна за Саутгейт е Люк Шоу. Той се завърна на терена и влезе като резерва в последния мач. Ако той се чувства в оптимална кондиция, селекционерът може да го избере за лявата част на защитата.

Нидерландия се представя страхотно и над очакванията. "Лалетата" стигнаха до първи полуфинал на голям турнир от 20 години, като за последно това се случи на Евро 2004. На четвъртфиналите отборът показа характер и успя да стигне до обрат и успех с 2:1 над Турция.

Това ще е четвъртия сблъсък между Англия и Нидерландия на голям турнир. На Евро 1988 "лалетата" спечелиха с 3:1 след хеттрик на Марко ван Бастен, а след това стигнаха до титлата. На Световното първенство през 1990 г. срещата завърши 0:0, а на Евро 1996 англичаните спечелиха с 4:1.

През 2019 г. двата отбора се изправиха един срещу друг и на полуфиналите в Лигата на нациите. Тогава "лалетата" победиха с 3:1 след продължения.

Англия хвърля всичко налично в полуфинала срещу Нидерландия

"Трите лъва" се целят в първи финал на голям форум, след Мондиал 1966 и Евро 2021