ФК ЦСКА 1948 и Спартак (Варна) завършиха 2:2 в мач от 2-рия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Бистрица.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата с голове на Марио Илиевски (16') и Неделко Пишчевиш (45'), но "соколите" успяваха да изравнят след попадения на Ахмед Ахмедов (41') и Антонио Вутов, който оформи крайния резултат в 72-ата минута от дузпа, която беше отсъдена след повече от 8 минути разглеждане от ВАР и съдията.

С равенството Спартак (Варна) събра 4 точки след първите два кръга, а сега за тима предстои домакинство на ЦСКА. ФК ЦСКА 1948 пък записа второ равенство.

ФК ЦСКА 1948 - Спартак (Варна) 2:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира в 19:00 часа

Гостите от Варна създадоха първото по-интересно положение в мача в 6-а минута. Кристиан Илич прехвърли защитата на домакините, търсейки своя нападател Ахмед Ахмедов, но №29 от състава на Спартак се размина с топката и не успя да нанесе удар към вратата.

В 12-та минута на двубоя видяхме и първата намеса на един от двамата вратари. Касиано Бузон получи топката в полето на гостите, обърна се и стреля опасно, ала Мартин Величков се намеси и с крак изчисти в корнер.

Снимка 676457

Източник: startphoto.bg

Домакините откриха резултата в 17-а минута на мача. Пиер Даниел центрира от десния фланг, получи се разбъркване в полето на Спартак и първо Бузон нанесе удар, но вратарят спаси. Топката обаче попадна в крката на Марио Илиевски и той я прати в мрежата на "соколите".

В 33-та минута Ахмед Ахмедов се откъсна зад гърба на Реян Даскалов и нанесе мощен удар към вратата с левия крак от около 35 метра, ала за негово нещастие топката премина на сантиметри от дясната греда.

Пет минути преди почивката варненци възстановиха равенството. Реян Даскалов загуби топката на левия бек и Александър Цветков центрира в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов засече с левия крак за 1:1.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част домакините си върнаха преднината. Бузон подаде към Пиер Даниел Нгинда на десния фланг, а камерунецът центрира великолепно към Пишчевич, който с глава прониза "соколите" за втори път.

В 60-ата минута на мача домакините организираха бърза атака, при която Бузон излезе на стрелкова позиция, но изстрелът му беше блокиран от защитник на Спартак.

В 63-та минута на мача топката беше центрирана в полето на домакините, а там Реян Даскалов влезе в единоборство с Ахмед Ахмедов и игра с ръка. Реферът отсъди дузпа, но останаха съмнения дали Ахмедов също не удари топката с ръка преди това. Ситуацията беше преразглеждана 6 минути от ВАР, а след това и главният съдия беше привикан да види сам положението. Петър Кузев застана пред монитора и също наблюдаваше около 3 минути преди да вземе крайно решение, а то беше като първоначалното му - дузпа за Спартак. С изпълнението се нагърби Антонио Вутов и технично прати топката в левия ъгъл за 2:2.

В 90-та минута Талис падна симулативно в наказателното поле на Спартак, в опит да заблуди съдията за дузпа, но Кузев не се подведе и остави играта да продължи.

В последните минути двата тима имаха по една възможност да центрират в полето на своя опонент, но до нещо сериозно не се стигна и така двата тима поделиха точките.