Англия се класира за полуфиналите на Евро 2024 след победа над Швейцария чрез дузпи! Англичаните надделяха след 5:3 при дузпите. Иначе в редовното време двата тима завършиха 1:1. Така общият резултат е 6:4 за Англия. За "кърстоносците" отбеляза Бреел Емболо в 75-ата минута, но Букайо Сака също се разписа само 5 минути по-късно. Двубоят навлезе в продължения, но там голове не паднаха и се стигна до изпълняването на дузпи, в които англичаните показаха повече хладнокръвие и спечелиха.

Англия - Швейцария 1:1 (6:4) (Развой на срещата по минути)

Двубоят ще се играе в Дюселдорф, от 19:00 часа

В 13-ата минута Букайо Сака успя да пробие и на границата на наказателното поле успя да намери Деклан Райс, който шутира, но Фабиан Шер блокира изстрела му.

Букайо Сака опита да подаде топката на Хари Кейн в наказателното поле в 28-ата минута, но Мануел Аканджи я блокира.

За съжаление, до края на частта не се случи нищо интересно. Двата отбора продължиха да се надлъгват, като изнесоха играта в центъра на терена. Нито англичаните, нито швейцарците не можаха да създадат сериозна ситуация, от която да последва евентуално попадение.

Снимка 673473

Първият точен удар в мача падна чак в 51-ата минута. Бреел Емболо получи топката и стреля, но Джордан Пикфорд улови без проблем.

В 66-ата минута Михел Аебишер стреля от въздуха, но то бе твърде неточно и не се наложи Пикфорд да се намесва.

В 75-ата минута "кръстоносците" излязоха напред в резултата след много хубава и постепенна атака. Попадението бе дело на Бреел Емболо. Дан Ндой центрира и Джон Стоунс не успя да се добере до топката, за да я отклони. От това пък се възползва Емболо, който изпревари и Кайл Уокър, за да отбележи!

Снимка 673467

Само 5 минути по-късно англичаните реагираха като ужилени и възстановиха равенството чрез Букайо Сака. Кълбото достигна до Сака, който навлезе навътре и шутира без да се колебае, пращайки топката във вратата.

Снимка 673465

Така мачът завърши 1:1 в редовното време, което означаваше, че ще гледаме дузпи.

В 95-ата минута Деклан Райс опита да порази вратата на Ян Зомер от далечно разстояние. Стражът обаче внимаваше и се стигна до корнер.

В 102-ата минута стана много интересно пред вратата на "кръстоносците". Джуд Белингам имаше възможност да обстрелва на два пъти вратата на Зомер. Първият удар бе блокиран, а при втория стражът се намеси и не позволи попадение във вратата си.

Джердан Шакири пробва нещо много интересно в 117-ата минута. Той изпълни нестандартен ъглов удар, който можеше да се превърне директно в попадение. Топката обаче разтресе вратата, като се отби от гредата.

Гол до края не падна и така се стигна до дузпи, в които англичаните надделяха.