Отборът на Манчестър Сити успя да осъществи пълен обрат при гостуването си на Порто в първи 1/16-тинафинал между двата тима в турнира Лига Европа. „Гражданите” извоюваха успех с 2:1 след почивката, въпреки че губеха с 1:0 след първите 45 минути игра.

Автогол на Алваро Перейра и късно попадение на Серхио Агуеро позволиха на футболистите на Роберто Манчини да се приберат в Англия с комфортна преднина преди реванша другата седмица. Точен за Порто бе Силвестре Варела в средата на първата част.

Домакините първи стигнаха до голова възможност, когато в 15-ата минита изстрел на Роландо с глава бе избит с последния момент от Клиши. „Гражданите” отговориха с много добро изпълнение на Марио Балотели от пряк свободен удар в 21-ата минута, но стражът на Порто успя да се справи.

В 27-ата минута португалците успяха да излязат напред в резултата благодарение на Силвестре Варела, който се възползва от подаване на Хълк, изпревари отбраната на Сити и прати топката в мрежата за 1:0.

До края на първата част футболистите на Манчини направиха няколко опита да изравнят резултата, но Балотели пропусна две добри възможности за гол и така преднина на Порто от едно попадение се запази.

Веднага след почивката „гражданите” имаха страхотна възможност да се върнат в двубоя, но Ричард нацели греда в 49-ата минута.

В 55-ата минута резултат на „Ещадио до Драгао” бе изравнен. За нещастие на португалските привърженици, Алваро Перейра не се ориентира добре и бе принуден от Балотели да се разпише в собствената си врата за 1:1.

Вратарят на гостите Джо Харт спаси своите от сигурен гол в 61-ата минута, отразявайки чудесен изстрел на Хълк.

Така се стигна до 84-ата минута, когато англичаните успяха да осъществят пълен обрат благодарение на Серхио Агуеро. Аржентинецът завърши по чудесен начин прекрасна атака, преминала през Насри и Туре за 2:1 в полза на Манчестър Сити.

До края на двубоя водачът във Висшата лига не бе затруден да задържи преднината си и очаква спокойно реванша на „Етихад Стейдиъм” след седмица.