69′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Марселиньо!

Той не греши, подобно на Шверчок. Именно нападателят изведе влезлия на терена едва 4 минути по-рано български национал, който е безупречен в завършека си.

68′

Най-чистото положение в мача въобще!

Пропуск на Шверчок, останал очи в очи с вратаря...

67′

Мач номер 98 за Моци в европейските клубни турнири.

Сериозно постижение за бранителя на шампионите.

65′

Аларио пада на земята.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

63′

Изстрел на Бейли!

Ренан спасява.

Сценарий, който започна да се повтаря често...

63′

Марселиньо сменя Пауло.

54′

Ново центриране на Бейли.

Този път Ренан се намесва и избива топката.

Натискът на домакините продължава.

51′

Бейли пробива по левия фланг на атаката на Леверкузен.

Опита изстрел, но Терзиев го затрудни максимално и шутът не се оказа опасен.

48′

Шрек стреля над вратата!

Добра атака по десния фланг за домакините.

Силно начало на второто полувреме за Байер.

45′

Старт на вторите 45 минути!

45+1′

Първото полувреме премина под превъзходството на отбора-домакин. Футболистите на Байер изглеждаха решени да предопределят крайния победител в мача още от началото на двубоя.

Акциите им обаче срещаха сериозната съпротива на отбраната на българския състав.

Сисиньо се отчете с няколко много важни намеси по десния фланг на защитата за "орлите", като не остави шансове за изява на футболистите на съперника.

С доста брак в отиграванията си обаче се отчете Вандерсон. На моменти той грешеше в последователни опити на разградчани да организират контраатаки, като нито успяваше да изнесе подобаващо кълбото в предни позиции, нито пък съумяваше да центрира коректно, в случаите, в които Сисиньо го извеждаше в добра позиция.

Марселиньо определено липсваше на "зелените", като степента на креативност в играта им определено не беше на ниво.

Пауло сякаш бе единственият футболист на Лудогорец, решен да премери сили със съперниковите бранители при всеки отдал му се шанс за това.

Шверчок бе почти напълно обезличен от състезателите на Леверкузен, като очевидно се чувстваше задължен на всяка цена да блесне с изявите си и да докаже, че заслужава титулярно място. Това повлия негативно върху цялостното му представяне в мача, що се касае до първите 45 минути от него.

45′

Почивка.

42′

Нарушение на Саша в половината на Лудогорец.

Получава само устна забележка от съдията състезателят на "орлите".

Можеше да бъде и официално предупреден.

35′

Успокоиха се страстите на терена.

За момента - без атаки към двете врати.

34′

Рецос е принудително заменен.

Баумгартлингер влиза в игра на негово място.

Лоши новини за Хайко Херлих...

Снимка 392365

Източник: Twitter

28′

Центриране от корнер намира Пауло.

Той стреля много неточно.

Не беше притиснат от съперникови бранители състезателят на гостите, но не успя да насочи кълбото подобаващо.

Снимка 392363

27′

Пореден пробив на Вандерсон по дясното крило.

Лошо негово центриране към Шверчок.

23′

Слаб шут на Вандерсон.

Пауло го изведе по чудесен начин.

Не пожела да подаде към Сисиньо или Шверчок, Вандерсон...

Опции пред него бяха налични, той избра да стреля.

20′

Засада на Вендел.

Коректно съдийско решение.

17′

Предимно чистят топката напред футболистите на Лудогорец.

Без много идеи в играта на българския отбор, за момента.

16′

Спорно връщане към Ренан.

Той е принуден да избива в корнер.

15′

Още една загубена от Вандерсон топка в средата на терена.

Този път след спорен пас към него от страна на Сисиньо.

13′

Вандерсон стреля от границата на наказателното поле!

Много високо над целта минава кълбото.

Слабо изпълнение, макар и от движение, за футболиста на Лудогорец.

9′

Доста активен е Сам Шрек.

Футболистът на тима от Леверкузен често сменя позицията си на терена, като на първо време играеше в средната линия от постройката на Байер, а сега се движи и по двете крила, като ги редува.

По всяка вероятност това цели объркване в редиците на гостите.

6′

Телин стреля с глава!

Ренан хваща спокойно топката в ръцете си.

Нямаше сила в отиграването на състезателя на Байер.

5′

Поредица погрешни отигравания на Вандерсон.

Той първо не успя да изнесе топката, а след това я загуби и в средата на терена.

4′

Домакините разиграват спокойно топката.

Връщат я чак до своя вратар.

Тръгват в постепенна атака състезателите на немския тим.

Аларио нахлува в наказателното поле на Лудогорец. Ренан се справя със ситуацията.

3′

Изстрел на Аларио!

Ренан се хвърля в правилната посока, но за негов късмет топката не попада в очертанията на вратата.

Натиск на домакините.

3′

Шверчок изглежда леко пренавит, в тези откриващи минути от двубоя.

Вече на два пъти се отчита с безсмислени нарушения в средата на терена.

2′

Много промени в съставите и на двата тима.

Всичко е ясно както за домакините, така и за техните български гости.

Леверкузен продължава в следващата фаза, докато Лудогорец няма подобен наличен шанс.

1′

Белараби Марселиньо

Тази вечер от 19:55 часа, Байер (Леверкузен) приема Лудогорец в среща от груповата фаза на Лига Европа.

За съжаление, двубоят е без значение за "орлите", които вече отпаднаха от надпреварата, но ще се борят с всички сили срещу германците, за да защитят честта си.

Антони Здравков: Това, че Лудогорец още няма победа в Лига Европа не е добре

"Не мога да гадая как ще играе Леверкузен", заяви треньорът на разградчани

В предишния мач между двата тима, разградчани загубиха с 2:3, въпреки че водеха с 2:0.

Старши треньорът на домакините Хайко Херлик разкри, че възнамерява да пусне в игра футболистите, които получават по-малко шансове за изява, което до някаква степен е добра новина за българския шампион.

Клаудиу Кешеру: Ако бяхме победили Байер в първия мач, щяхме да излезем от групата

"Утре трябва да бъдем доста концентрирани", заяви нападателят на Лудогорец

Ако Лудогорец запише победа тази вечер, ще получи 570 000 евро, докато ако двата отбора не излъчат победител, сумата ще е 190 000 евро на клуб.