Астън Вила пропусна да си осигури малко по-спокойни дни във Висшата лига. Бирмингамци изпуснаха да победят съседите от Уест Бромич и завършиха наравно 2:2, въпреки че на почивката водеха с два гола.

Така тимът на Стилиян Петров остава само на точка над чертата. УБА пък успя да се изравни по точки с Арсенал и Ливърпул (по 34 пункта), въпреки че „топчиите" са с два мача по-малко.

Двубоят започна отлично за Вила, като Кристиан Бентеке откри с хубав удар в 12-ата минута, овладявайки подаване на Шарл Н'Зогбиа.

Гостите имаха нов повод да празнуват след половин час игра, когато Габриел Агбонлахор удвои преднината им, пращайки вратаря Фостър в грешния ъгъл с техничен удар.

След почивката обаче развитието  на мача се обърна в противоположната посока. В 49-ата УБА намали, след като Лукаку продължи пас на Одемвинге към Крис Брънт и последният намали за 1:2.

В 84-ата мин. Питър Одемвинге вдигна трибуните на крака след страхотно воле, оставило стража Гузман без шанс за крайното 2:2.