Отборът на Манчестър Сити разочарова сериозно всички свои фенове. Седмица след голямата победа над Юнайтед с 4:1, днес селекцията на Мануел Пелегрини претърпя крушение при визитата си на Астън Вила, губейки с 3:2 от бирмингамци.

Успехът е още по-сладък за домакините, които до 56-ата минута губеха с 1:2. Точни за успеха на „Вила Парк" бяха Карим Ел Мохамади, Бакуна и Андреас Вайман. За Сити се разписаха Яя Туре и Един Джеко.

Поражението смъкна Сити до петата позиция в таблицата, докато Вила направи завиден прогрес в класирането си, озовавайки се на деветото място.

Неубедителните игри на Александър Тонев не бяха останали незабелязани от Пол Ламбърт, който остави голямата ни надежда резерва срещу Ман Сити. Двубоят на „Вила Парк" бе много важен за домакините, които започваха сезона изключително слабо. Напрежението в клуба вече бе взело връх , като часове преди срещата, няколко вестника излязоха с материали, че мениджърът на Вила може да бъде уволнен при евентуална загуба от Сити.

„Гражданите" пък бяха на противоположния бряг откъм своето емоционално състояние. „Небесносините" все още летяха в облаците след успеха в градското дерби с Юнайтед, което бе доказано и от тяхното по-активно начало в днешния двубой.

В 10-ата минута Яя Туре и Самир Насри сътвориха бърза контраатака, но последният не успя да порази вратата на Брад Гузън. Малко след това, Един Джеко разочарова всички фенове на гостите, след като от удобна позиция прати топката безсрамно високо. В следващата атака „гражданите" поискаха дузпа. Сабалета бе съборен от Антонио Луна, но реферът Майк Джоунс остана безмълвен.

Така се стигна до края на полувремето, когато лидерът на гостите-Яя Туре отбеляза красиво попадение, с което Сити заслужено излезе напред. Вила започна неуверено втората част, като за малко,  рисковано връщане на Сила към Гузан не достигна до Алваро Негредо.

Въпреки превъзходството си, гостите изпуснаха своето водачество, след като в 51-ата минута Карим Ел Мохамади върна интригата в срещата.   Радостта за Астън Вила обаче бе кратка, тъй като пет минути след това, Един Джеко наказа Брад Гузан , отново давайки преднина за своите.

Ключовият момент в мача дойде в 73-ата минута. След като Сити пропиляха няколко отлични шансове за гол след пряк свободен удар, домакините показаха акуратност, бележейки още с първия си опит. Леандро Бакуна наниза фамозен гол от фаул, който отново възстанови равенството в двубоя.

Усетили прилива на енергия, футболистите на Астън Вила се хвърлиха в масирани атаки. Възпитаниците на Пол Ламбърт достигнаха до фамозния пълен обрат в 75-ата минута, когато Вайман наказа грешка на Настасич и майсторски направи 3:2.

До края гостите се опитаха да достигнат поне до частичен успех, но сърцатата игра на Вила ги разколеба. Така „гражданите" разочароваха сериозно своите фенове, само седмица, след като победиха големия градски съперник от Юнайтед с 4:1.

АСТЪН ВИЛА-МАНЧЕСТЪР СИТИ 3:2

0:1 Туре (45'), 1:1 Ел Ахамади (51'), 1:2 Джеко (56'), 2:2 Бакуна (71'), 3:2 Вайман (74')

СТАДИОН: „Вила Парк"

СЪДИЯ: Майк Джоунс

АСТЪН ВИЛА: Гузън, Влаар, Бейкър, Кларк, Бакуна, Делф, Силва, Ел Ахамади, Луна, Вайман, Козк (резерви: Стиър, Бенет, Олбрайтън, Боуъри, Тонев, Лоутън)

МАН СИТИ: Харт, Сабалета, Компани, Настасич, Коларов, Милнър, Фернандиньо, Туре, Насри, Джеко, Негредо (резерви: Панталимон, Ричардс, Лескът, Гарсия, Навас, Клиши, Йоветич)