Манчестър Сити започна новия сезон в Англия с трофей. "Гражданите" спечелиха Къмюнити Шилд, след като победиха Челси с 3:2 в нервен мач на "Вила Парк".

Официален дебют за лондончани направи Еден Азар, който обаче не блесна с нещо кой знае какво за времето, през което бе на терена. Сити пък бяха без играчи като Балотели, Харт и Ричардс.

Именно мачестърци имаха игрово преимущество през първото полувреме, като първият удар към вратата на Пантилимон дойде чак в 25-ата мин.

Малко преди почивката обаче, европейските шампиони откриха. Рамиреш пусна чудесен пас към Торес, той овладя и спокойно прехвърли вратаря за 0:1.

Секунди по-късно обаче Челси остана с 10 души, след като Иванович получи директен червен картон за остро влизане в краката на Коларов. Малко преди това останаха съмнения, че реферът спести втори жълт картон на Стефан Савич от Сити.

Сити изравни в 53-ата мин. След едно центриране, Тери не успя да избие добре топката, тя попадна у Яя Туре, който с плътен, нисък шут от границата на пеналта простреля Чех.

В 59-ата Тевес даде преднина на шампионите. Той напред в стил "Марадона" покрай дъгата на пеналта, откъдето с прекрасно насочен в ъгъла удар направи резултата 2:1.

В 65-ата Сити нанесе нов удар. Коларов напредна бързо по крилото и центрира полувисока топка към Насри, който протегна крак и я насочи във вратата за 3:1.

Десетина минути преди края Челси все пак успя да намали след лоша проява на Пантилимон и добавка на резервата Бъртранд.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:3

0:1 Торес (40')

1:1 Туре (53'0

1:2 Тевес (59')

1:3 Насри (65')

2:3 Бертранд (80')

Челси: Чех, Коул, Тери, Луис, Иванович, Азар, Рамиреш, Микел, Лампард, Мата, Торес

Ман Сити: Пантилимон, Сабалета, Коларов, Компани, Савич, Туре, Де Йонг, Милнър, Насри, Агуеро, Тевес.