Манчестър Сити изостана от челото във Висшата лига, след като не успя да победи Челси у дома и стигна само до 1:1 на "Етихад" в мача от 25-ия кръг.

През първото полувреме Челси демонстрира отлична организация в играта без топка и успяваше да блокира атаките на Сити.

Снимка 653855

Гостите се възползваха и от възможностите да контраатакуват и при едно опасно нападение Нико Джаксън се оказа на страхотна позиция, но не успя да нанесе добър удар.

Нова контраатака в 42-рата минута обаче донесе гола в полза на лондончани. Рахийм Стърлинг получи отляво, финтира Кайл Уокър и завърши в далечния ъгъл за 1:0.

В 56-ата минута Челси стигна до идеална възможност да удвои, но Едерсон спаси на два пъти.

Снимка 653856

Междувременно пред вратата на Петрович ставаше все по-горещо, но вратарят успя да отрази опасен удар на Холанд.

Пропуските на норвежеца продължиха с неточен удар с глава в 78-ата минута.

Натискът на "гражданите" се засили още повече и в 83-тата минута те най-после изравниха. Удар на Уокър беше блокиран, но топката стигна до Родри, който намери мрежата - 1:1.

Снимка 653858

Домакините тръгнаха да печелят мача, а Челси остана в глуха защита и с много усилия и доза късмет удържа точката.