Лидерът във Висшата лига Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:0 като гост на лондонския Тотнъм в последна среща от 26-ия кръг. Нападателят на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач за "шпорите", след като дълго време лекува контузия.

Головете за "червените дяволи" постигнаха Кристияно Роналдо от дузпа в самия край на първото полувреме. Сръбският защитник на Юнайтед Неманя Видич направи 0:2 само три минути след подновяването на играта през втората част, а Пол Скоулс докара резултата до класическо изражение в 54-ата минута. Крайният резултат оформи уелското крило Райън Гигс в 77-ата минута.

Българският национал бе един от най-активните футболисти за своя тим, но въпреки, че на няколко пъти затрудни съществено вратаря Ван дер Саар, нямаше шанс да се разпише.
През първата част възможност да се рапише имаше и халът на "червените дяволи" Кристиано Роналдо, който бе основната причина за отбелязването на първия гол, след като дузпата бе отсъдена след негово падане и сам я реализира.

Силните минути за домакините дойдоха при резултат 0:3, но крайният изход от двубоя вече бе решен след изстрела с глава на Видич и гола на Скоулс, който бе оставен сам срещу вратата от Роналдо.

След този успех Манчестър Юнайтед запази разликата от 6 точки на върха във Висшата лига пред втория Челси, като вече има 63 точки. Тотнъм заема 11-ата позиция в класирането с 33 т.