Ливърпул сдаде първото място във Висшата лига, след като не успя да победи Манчестър Юнайтед у дома в мач от 17-ия кръг на първенството. Двубоят на "Анфийлд" завърши при резултат 0:0.

Домакините имаха игрово предимство през целия мач, но "червените дяволи" пропуснаха няколко много добри възможности да си тръгнат с пълния актив от точки. Манчестър Юнайтед завърши двубоя с човек по-малко, след като Диого Далот беше изгонен в продължението.

Така Ливърпул събра 38 точки след 17 кръга и вече заема второ място в класирането, а Манчестър Юнайтед е на седма позиция с 10 пункта по-малко.

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 0:0 (Развой на срещата по минути)

Ето как се разви двубоят по минути

Както се и очакваше, отборът на Ливърпул се втурна в атаки още от първата минута и момчетата на Клоп на няколко пъти създадоха суматоха в полето на Юнайтед. Мърсисайдци изпълниха цели три корнера в първите 4 минути.

След това Манчестър Юнайтед сякаш успя да укроти първоначалния устрем на Ливърпул и около 10-та минута "червените дяволи" дори организираха няколко опасни атаки. При една от тях Гарначо стигна до удар към вратата от границата на наказателното поле, но топката отиде в препълнените трибуни на "Анфийлд".

Снимка 646462

Източник: Gettyimages

Четвърт час след началото на двубоя домакините организираха атака по десния фланг. Александър-Арнолд центрира в полето на "червените дяволи", Дарвин Нунес опита да стреля с глава, а Онана в първия момент улови топката, но я изпусна. Тя попадна в Салах, който мигновенно стреля, но на сантиметри от дясната греда.

При един от поредните си корнери пред вратата на Манчестър Юнайтед, Ливърпул имаше отличен шанс да открие резултата в 30-та минута. Ван Дайк скочи най-високо в наказателното поле и нанесе опасен удар с глава, но Онана демонстрира добър рефлекс и успя с една ръка да спаси.

Снимка 646477

Десет минути след подновяването на играта станахме свидетели на един от най-красивите моменти в мача. Коби Мейно получи топката в средата на терена и разсече отбраната на Ливърпул с феноменален пас към Гарначо. Аржентинецът се откъсна зад гърба на защитата и излезе сам срещу Алисон, но току преди да нанесе удар, Александър-Арнолд го догони и чукна топката достатъчно, колкото да не позволи на Гарначо да нанесе кинжален удар.

В 66-а минута Антони сгреши при изграждането на атаката на Юнайтед и това даде възможност за бърза контраатака от мърсисайдци. Тя завърши с удар на Александър-Арнолд, който мина много близо до гредата.

Снимка 646473

В ответната атака "червените дяволи" изплетоха прекрасна комбинация, която завърши с подаване на Мактомини към Хойлунд. Датчанинът се озова очи в очи с Алсион, но стреля точно в тялото на вратаря. В тези минути атаките към двете врати се редуваха една след друга, а в 69-та Салах стреля коварно, ала Онана демонстрира класата си и с добър плонж изби.

Четвърт час преди края Ливърпул на два пъти сътвори опасности пред вратата на "червените дяволи". Първо Рафа Варан се намеси решително и блокира удар към Онана, а след това и вратарят на Юнайтед се справи с изстрел на Конате.

Снимка 646478

Малко преди края на мача Люк Шоу игра с ръка в наказателното си поле и домакините имаха претенции за дузпа, но съдиите правилно отсъдиха, че няма такава, тъй като преди това имаше рикошет.

В добавеното време Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко, след като Диого Далот наивно си изпроси два жълти картона само в рамките на 10 секунди за претенции към съдията, а това беше и един от последните епизоди в мача.