Фулъм приключи участието си във втори турнир в рамките на няклко дни. След отпадането от Ливърпул в полуфиналите на Карабао Къп, сега "котиджърс" допуснаха поражение у дома с 0:2 от тима на Нюкасъл и напуснаха надпреварата във ФА Къп. Головете за "свраките" бяха дело на Шон Лонгстаф (39') и Дан Бърн (61').

След равностойна първа част "свраките" нанесоха удар в заключителните минути на първата част. Бранителите на Фулъм не се справиха с изчистването на изсипаната топка в наказателното им поле и тупкащото кожено кълбо стигна до Шон Лонгстаф, който нанесе удар от въздух и не остави шансове на стража Марек Родак. Първоначално имаше съмнения за неправомерна игра с ръка от страна на нападател в зелен спортен екип, какъвто носиха гостите днес. След преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR стана ясно, че не е имало нищо извънредно и голът бе потвърден.

След почивката "котиджърс" натиснаха в опит да изравнят, но не успяха да нанесат ранен удар и четвърт час след подновяването на играта допуснаха ново попадение. При изпълнение на ъглов удар Родак изпита колебания и изпусна топката, спасявайки силен удар, а точно пред него се озова Дан Бърн, който наказа непростимата грешка.

Домакините все пак опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да стигнат до попадение във вратата на "свраките", които се прибраха и рядко се пропукваха, а Робинсън и Хименес пропуснаха изгодни възможности да върнат интригата. В добавеното време пък Кеърни също пропусна добро положение, с което потвърдиха отпадането си.

Фулъм - Ливърпул 1:1 в мач от турнира за Купата на Лигата

Ливърпул се измъкна от критични мигове на "Крейвън Котидж" и ще играе финал за "Карабао Къп"