Шведският нападател Александър Исак вкара два гола, а Нюкасъл победи с категоричното 3:0 Съндърланд в северняшкото дерби на Купата на Английската футболна асоциация (ФА).

Нюкасъл доминираше от старта на мача и "свраките" направиха три големи пропуска чрез Шон Лонгстаф в първия половин час. Гостите обаче поведоха в северняшкото дерби в 35-та минута, когато Бруно Гимараеш подаде на Жоелинтон по фланга и той центрира, а Даниел Балард изпрати топката в собствената си врата.

ПСЖ си хареса играч на Нюкасъл

От франския гранд искат да привлекат Бруно Гимараеш

Нюкасъл отбеляза втория гол след едва 30 секунди игра през втората част. Мигел Алмирон отне топката от защитник на Съндърланд в наказателното поле и подаде на Александър Исак, който бе точен от близо разстояние. Шведският нападател се разписа отново в добавеното време от дузпа и Нюкасъл взе дербито със Съндърланд с 3:0.

В други мачове от кръга Лестър надви с 3:2 Милуол, Ипсуич надигра с 3:1 АФК Уимбълдън, а Ковънтри разби с 6:2 Оксфорд Юнайтед.