Лондонското дерби между отборите на Тотнъм и Челси, с което започна шестия кръг на Висшата лига на Англия, приключи при резултат 1:1. Попаденията бяха дело на Гилфи Сигурдсон в 19-ата минута, а хиксът бе оформен от легендата на Челси-Джон Тери.

Първото полувреме бе изцяло за селекцията на АндреВилаш-Боаш. Неговите футболисти показаха пределна мотивация и заслужено водеха с 1:0 след първите 45 минути. Основният „виновник" за товабе исландският национал Гилфи Сигурдсон,  който след 20 минути игра изведе своите напред. Той завърши великолепна комбинация на "шпорите" и след пас на Роберто Солдадо опъна мрежата зад Петер Чех.

Малко след това Паулиньо можеше да удвои резултата, ала с веща намеса се отчете Бранислав Иванович.  Бразилският национал бе център на вниманието и в края на полувремето, когато удари гредата.

Челси, които спечелиха на „Уайт Харт Лейн" с 4:2 през миналия сезон, все пак успяха да изравнят чрез своя капитан Джон Тери. Бранителят се разписа в 65-ата минута, засичайки центриране от фаул на Хуан Мата.

Фернандо Торес, който започна мача като титуляр, получи втори жълт картон и бе пратен под душовете в 81-ата минута.

„Шпорите" обаче не успяха да се възползват от численото си предимство и в крайна сметка лондонското дерби приключи наравно - 1:1.

Така отборът на Тотнъм се изкачи до първото място във временното класиране, изпреварвайки Арсенал с една точка. За отбелязване е обаче, че „шпорите" са с мач повече. Челси пък остава трети с 11 пункта.

ТОТНЪМ-ЧЕЛСИ  1:1

1:0 Сигурдсон (19'), 1:1 Тери (65')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Фернандо Торес (81')

СТАДИОН: „Уайт Харт Лейн"

СЪДИЯ: Майк Дийн

ТОТНЪМ: Лорис, Уокър, Вертонген, Доусън, Ноутън, Паулиньо, Дембеле, Таунзенд, Ериксен, Сигурдсон, Солдадо (резерви: Фридел, Чичерес, Ламела, Холтби, Дефоу, Чадли, Сандро)

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Луис, Тери, Коул, Оби Микел, Лампард, Рамирес, Оскар,Азар, Торес (резерви: Шварцер, Есиен, Мата, Шурле, Кейхил, Аспиликуета, Ето'о)