Отборът на Челси спечели лондонското дерби срещу Кристъл Палас в мач от 19-ия кръг на Висшата лига. Селекцията на Маурисио Почетино надви опонента си с 2:1, благодарение на което се утвърди в средата на таблицата с 25 точки. Ранен аванс за домакините даде Михайло Мудрик, но секунди преди почивката Олисе изравни.

След паузата Челси търсеше победата, но гол на Джаксън беше отменен. В 89-ата минута обаче късметът се усмихна на "сините", като Мадуеке си спечели дузпа, която сам реализира за триумфа в градското дерби.

Снимка 647445

Кристъл Палас остава на 15-то място с 18 точки и продължава дългата си серия от мачове без победа.

Челси съумя да отправи първото голямо предизвикателство на "Стамфорд Бридж", след като резултатът беше открит от Михайло Мудрик в 13-ата минута. Мало Густо проби през обичайната си зона отдясно, но по стечение на обстоятелствата той се премести вляво след хитър пас на Нкунку. Последва пас на французина в наказателното поле, където Мудрик се разписа отблизо за 1:0.

Украинската звезда можеше да успокои трибуните и с бърз втори гол, след като бе изведен зад гърба на отбраната той стреля право в тялото на Дийн Хендерсън.

В течение на първото полувреме селекцията на Маурисио Почетино поиска и дузпа в своя полза заради падане на Нкунку в полето на "орлите". Реферът Сализбъри и колегите му от ВАР обаче не сметнаха за редно да посочват бялата точка.

Снимка 647444

Постепенно Кристъл Палас се настани по-трайно в половината на "сините" и изравнителното попадение падна секунди преди края на първата част. Отбраната на домакините така и не сложи край на продължителна атака на Палас, която завърши с подаване към далечната греда за Майкъл Олисе, който от няколко метра не изпусна възможността да преодолее Петрович.

Втората част започна с нова добра възможност за гостите, като Езе стреля много силно от фаул, а кълбото прелетя опасно близо от лявата греда на Петрович.

В 77-ата минута, 60 секунди, след като направи огромен пропуск, Николас Джаксън се реваншира на феновете със скъпоценно попадение за 2:1. Центрирането дойде директно от въздуха, а стрелецът с №15 матира Хендерсън. Радостта му обаче се оказа доста кратка, след като ВАР регистрира засада и така голът беше отменен.

А такъв можеше да падне в мрежата на "сините" в 80-ата, след като Петрович разочарова Олисе благодарение на отличния си рефлекс при една бърза контра на "орлите".

Снимка 647443

Челси дочака своя щастлив миг в 89-ата минута. След центриране от корнер, опорният крак на Мадуеке бе подсечен от опитващия се да му вземе топката Иберекечи Езе. Едва след около минута-две, главният съдия получи сигнал от ВАР сам да прегледа ситуацията, която първоначално подмина. Видял грешката си, Сализбъри посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби потърпевшият Мадуеке. Бившият футболист на ПСВ (Айндховен) запази присъствие на духа и реализира за победата с 2:1.

Брентфорд - Уулвърхемптън 1:4 в мач от Висшата лига