Стойчо Младенов се завърна за пореден път като старши-треньор на ЦСКА. След месеци на бурни скандали и дилеми, „екзекутора на Ливърпул" отново е у дома, извеждайки състава за контролата срещу Банско, която завърши при резултат 0:0.

Близо 1000 човека приветстваха наставника на стадион „Българска армия", но видяха един крайно променен и подмладен ЦСКА, който ще трябва да бъде подложен на много корекции, за да бъде конкурентоспособен за старта на новия шампионат.

Крайният изход от мача с Банско е и ясен показател за това. „Червеният" тим бе изграден от много юноши на клуба, а  капитан в срещата бе Антон Карачанаков. Единствените чужденци в „армейската" селекция пък бяха вратарят ТомашЧерни и Марсиньо.

В течение на срещата се появиха и двама легионери, които ще изкарат пробен период в отбора. Това са испанският опорен халф Хосе Вергара (идва от Кадис) и французинът Жордан Фак (пристига от Шатору).

Така феновете на ЦСКА трябва да се надяват, че новите собственици от „червени шампиони" ще спазят обещанието си и ще подсилят отбора с нужните попълнение, които да вдигнат сериозно настоящата класа на младия „армейски" тим.

Като цяло срещата с Банско не предложи кой знае какви интересни ситуации. Първата минута донесе добра възможност за домакините, но удар на Антон Карачанаков бе спасен от Веселин Ганев. До края на полувремето Стоилов можеше да накаже една грешка на „червената" отбрана, но Черни бе на мястото си и улови.

Второто полувреме стартира с появата на Стоян Колев, който направи повторен дебют с вратарския екип на ЦСКА. Григор Долапчиев бе близо до гол след час игра, но любимецът на феновете не успя да отбележи.

До края на срещата Жордан Фок можеше и да донесе победата, но французинът предпочете паса, вместо да стреля към вратата.

Първият официален мач на ЦСКА е точно след седмица, когато „червените" приемат Локомотив (Пловдив), в първи кръг от новото първенство.

ЦСКА-БАНСКО 0:0

СТАДИОН: „Българска армия", зрители: 1000

СЪДИЯ: Георги Андреев

ЦСКА: Черни, Хаджиев, Василев, Илиянов, Попов, Дюлгеров, Марсиньо, Чочев, Петров, Карачанаков, Долапчиев ( по-късно в мача се появяват: Колев, Войнов, Витанов, Вергара, Благов, Йовчев, Фак)

БАНСКО: Ганев, Лечов, Слаев, Узунов, Ангелов, Георгиев, Иванов, Бенгюзов, Ситилов, Стоянов, Петков (по-късно в мача се появяват: Стоянов, Топузов, Калистрин, Христов, Димитров, Далибаш)