Кристиано Роналдо е убеден, че Манчестър Юнайтед ще победи Барселона на "Олд Трафорд" през следващата седмица и ще се класира за финала на Шампионската лига. Роналдо пропусна дузпа при днешното нулево равенство на "Камп Ноу" в първия полуфинален мач от надпреварата, но вярва, че ще вкара в реванша и ще помогне на отбора си да продължи напред.

"Не съм променял начина си на изпълнение при дузпата. През този сезон вкарах няколко в този ъгъл, но днес не се получи. Няма проблем. Ще вкарам в Манчестър", заяви Роналдо, който стреля от бялата точка край лявата греда на Виктор Валдес в третата минута на мача."В реванша сме домакини и вярвам, че ще спечелим", допълни той.

Португалецът е категоричен, че главният рефер е имал сериозно основание да отсъди и втора дузпа за Юнайтед в 29-ата минута, когато той беше блокиран с ръце от бранителя Рафаел Маркес в наказателното поле. "Той ме свали на земята, но съдията на даде дузпа. Не знам защо, не мога да разбера", каза Роналдо.

Португалецът, който е водещ реализатор на Манчестър Юнайтед през този сезон с 38 гола във всички състезания, вярва, че 0:0 е добър турнирен резултат като гост."Двубоят беше тежък. Барселона игра силно. Съперникът много добре контролираше топката, но не успя да създаде сериозни положения.

Ние се защитавахме добре и също се представихме на ниво. Дори смятам, че имахме повече положения. Все пак и 0:0 е добър резултат", каза Роналдо.