Клуб Брюж победи ПАОК с 2:0 като гост на "Тумба" в мач-реванш от 1/4-финалите в Лигата на конференциите. И двата гола за гостите реализира Феран Жутгла и така след успеха с 1:0 в Белгия "синьо-черните" продължиха към полуфиналите, където ще срещнат Фиорентина, който победи Виктория (Пилзен) с 2:0 след продължения.

Българският национал Кирил Десподов бе титуляр за гръцкия тим, като срещу него бе свирена дузпа в 60-ата минута, но впоследствие бе отменена заради засада.

В третата минута Брандон Томас напредна по крилото и пусна остър пас в наказателното поле, където бе Кирил Десподов. Българският нападател не успя да отиграе по най-добрия начин, а след това бе вдигнат и флагът за засада.

В следващите минути гърците опитаха да приложат домакински натиск, но не успяваха да затруднят вратаря на гостите Нордин Джакерс.

Брюж поведе в резултата в 33-ата минута, когато Кириани Сабе намери по страхотен начин Феран Жутгла, а бившият футболист на Барселона преодоля излезлия напред Доминик Котарски.

В последната минута на редовното време попадение на Феран Жутгла не бе зачетено заради засада, но след триминутен преглед от ВАР съдиите попадението бе признато. Котарски успя да избие удара на Скораш, но при добавката каталунецът бе точен от движение за 0:2.

Втората част започна по-добре за Брюж. Антонио Муса напредна по фланга в 57-ата минута и отправи диагонален изстрел, но топката премина покрай вратата на Котарски.

В 60-ата минута Десподов бе съборен от Едер Баланта в наказателното поле, но след намесата на ВАР не бе свирена дузпа заради засада.

Осем минути след това Десподов стреля с глава, но не достатъчно силно и стражът на Брюж лесно се справи. В 71-ата минута капитанът на националния ни отбор бе заменен от Йоанис Константелиас.

До края на мача белгийците повече разиграваха топката и не допуснаха домакините да застрашат вратата пазена от Нордин Джакерс.

Брюж - ПАОК 1:0 в мач от Лига на конференциите