Порто елиминира Рома в плейофите на Шампионската лига.

Португалският гранд се класира за груповата фаза от надпреварата след успех с 3:0.

В герой за тима си се превърна Фелипе, реализирал първия гол в срещата. Вторият и третият бяха дело на Лаюн и Корона.

Така след 1:1 в първия сблъсък в Италия, Порто продължава напред.

В предишния двубой римляните завършиха битката с човек по-малко след като Вермален бе изгонен в дебюта си за тима.

Тази вечер съдбата на италианците беше още по-тежка, като те финишираха с девет футболисти на терена.

Фелипе откри с глава още в 8-ата минута на двубоя, давайки необходимия заряд на дербито.

Още преди почивката Де Роси остави тима си с 10 души, получавайки червен картон.

Само 5 минути след почивката и Палмиери напусна преждевременно терена, оставяйки отбора си в незавидна ситуация.

В намален състав и видимо обезсърчени от отсъжданията на главния съдия, домакините не успяха да заличат преднината на съперниците си и бяха елиминирани на последното стъпало, преди груповата фаза от турнира.

Крайното 3:0 оформиха Лаюн и Корона, разписали се съответно в 73-ата и 75-ата минути.

Порто продължава напред и ще чака жребия в четвъртък.