Португалците Жоао Кансело и Жоао Феликс изиграха много силен мач, а Барселона победи с 2:1 Порто в двубой от група "Н" на Шампионска лига. Именно Кансело и Феликс отбелязаха головете за победата на "блаугранас" на стадион "Луис Компанис". По този начин каталунците си осигуриха първото място в групата и класиране за осминафиналите на турнира. Порто и Шахтьор (Донецк) ще излязат в директен сблъсък на "До Драгао" за второто място.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия треньор на Барселона Тери Венейбълс.

Рафиня отправи коварен удар в 7-ата минута, но Диого Коща внимаваше и спаси.

Педри центрира в наказателното поле на Порто в 18-ата минута, където Пепе игра с топката, но тя попадна в краката на Жоао Феликс, който след това стреля, но от крака на Пепе топката излезе в корнер.

Порто вкара гол в 26-ата минута, който не бе зачетен заради засада. Жоао Марио центрира в наказателното поле на Барселона, където Еванилсон продължи с глава към Мехди Тареми, който се измъкна от опеката на Роналд Араухо и отблизо вкара топката във вратата на Иняки Пеня. При подаването на Еванилсон с глава към Тареми, иранецът бе в положение на засада.

Три минути по-късно пред Галено се откри добра възможност в наказателното поле на Барселона и той стреля, но Иняки Пеня плонжира и успя да спаси.

Порто поведе с 1:0 в 30-ата минута. Галено проби и подаде към Мехди Тареми, който стреля, но ударът му бе блокиран от Жул Кунде. След това топката попадна на крака на Галено, който стреля, но Иняки Пеня се намеси и спаси. Избитата топка попадна в краката на Пепе Акино, който бе сам срещу Иняки Пеня и не сбърка да вкара.

Барселона много бързо успя да изравни резултата в 32-ата минута. Педри подаде към Жоао Кансело, който навлезе в наказателното поле на гостите, преодоля Жоао Марио и с много хубав диагонален удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Диого Коща.

Барселона разви много бърза атака в 35-ата минута. Роберт Левандовски подаде на Рафиня, който проби по десния фланг, след което намери Жоао Феликс в наказателното поле на Порто, а той стреля, но над напречната греда на вратата на Диого Коща в аут.

Барселона направи огромен пропуск в 42-ата минута. Диого Коща допусна грешка, подарявайки топката на Педри в наказателното поле на гостите. Педри веднага стреля, но ударът му бе слаб и блокиран от играч на Порто. След това топката попадна в Рафиня, който имаше страхотна възможност, но стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Диого Коща.

Порто отговори със сериозен пропуск в 43-ата минута. Пред Алан Варела се откри чудесна възможност и той стреля, но Иняки Пеня демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие в корнер.

Още в първите секунди на второто полувреме Жоао Феликс много добре овладя топката, след което веднага стреля от разстояние, но топката срещна напречната греда на вратата на Диого Коща.

Няколко секунди по-късно Жоао Кансело проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле на Порто, преодоля Жоао Марио, след което Пепе скъси дистанцията до него, но Жоао Феликс получи и стреля, но неточно в аут. Пред Жоао Кансело се откри нова възможност в 48-ата минута. Този път той реши да стреля, но право в ръцете на Диого Коща.

Барселона поведе с 2:1 срещу Порто в 57-ата минута. Жоао Кансело напредна по левия фалнг, след което намери много добре Жоао Феликс в наказателното поле на гостите, а той само отклони топката в долния ляв ъгъл на вратата на Диого Коща.

Седем минути по-късно Жоао Кансело центрира в наказателното поле на Порто, където Роберт Левандовски стреля с глава, но неточно в аут.

Еванилсон получи хубав извеждащ пас зад гърба на отбраната на Барселона, напредна и стреля, но Иняки Пеня спаси. След това бе маркирана и засада на бразилския нападател на Порто.

Рафиня получи добър извеждащ пас в наказателното поле на Порто в 78-ата минута и стреля, но право в ръцете на Диого Коща.

Няколко секунди по-късно Жоао Кансело проби между двама играчи на Порто, след което навлезе в наказателното поле на гостите и стреля, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Диого Коща.

Порто направи огромен пропуск в 80-ата минута. Мехди Тареми подаде към Галено, който не успя да отправи добър удар и Иняки Пеня спаси. След това топката се върна в Галено, но вместо да стреля, той реши да търси свой съотборник и сбърка, а топката попадна в ръцете на Иняки Пеня.

Веднага след това Барселона организира бърза контраатака, при която Рафиня стреля, но Диого Коща спаси. След това топката попадна във Феран Торес, който имаше страхотна възможност, но не успя да намери очертанията на вратата на Порто.

Барселона създаде много красиво положение в 88-ата минута, когато Илкай Гюндоган подаде към Рафиня, който акробатично стреля със задна ножица, но Диого Коща се намеси и спаси.

Порто можеше да изравни резултата в третата минута на добавеното време на срещата, когато пред Франсиско Консейсао се откри добра възможност и стреля, но право в ръцете на Иняки Пеня.

С тази победа Барселона си осигури първото място в  групата, като каталунците имат 12 точки.

Порто и Шахтьор Донецк имат по 9 точки, а Роял Антверп е последен с 0.

В последните мачове от групата Порто приема Шахтьор, а Барселона гостува в Белгия на Роял Антверп.

Минимална победа срещу Антверпен запази надеждите на Шахтьор (Донецк) за 1/8-финалите