120′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Емиратс", гр. Лондон (Англия) Зрители:
120′

Арсенал вкара 4 дузпи, а португалците вкараха само 2! Това означава, че отборът на Арсенал продължава напред!

4:2 - ПРОПУСК на Галено

120′

И в продълженията не падна гол. Това означава само едно - следват дузпи между двата отбора!

Снимка 657103

116′

Кай Хаверц получава жълт картон.

110′

Лондончани организираха отлична атака и Еди Нкетия се озова на чиста позиция и той оправи опасен удар, който бе блокиран от бранител на португалците.

105′

Начало на второто продължение!

105+1′

Първото продължение завърши, но битката продължава!

Снимка 657100

101′

Мехди Тареми от Порто преодоля съперник и се впусна към границата на наказателното поле, след което се нагласи и отправи удар към вратата, който обаче не бе много чист, за да затрудни по някакъв начин "артилеристите".

90′

Начало на първо продължение!

90+8′

Двата отбора ще играят продължения, след като общия резултат е 1:1!

85′

Още една възможност за Арсенал! Букайо Сака нанесе мощен удар от границата на наказателното поле, но Коща се отчете с още едно спасяване.

Снимка 657099

83′

Какъв шанс за "артилеристите"! Габриел Жезус имаше страхотна възможност, като шутира в средата на вратата, но Диого Коща бе брилянтен при спасяването!

73′

Пепе получи жълт картон.

70′

В 70-ата минута гостите контраатакуваха опасно и Консейсао шутира силно от границата на наказателното поле, но Давид Рая се намеси и успя да избие топката.

Снимка 657098

68′

Отменен гол за „артилеристите“! Йодегор прати топката в мрежата на Порто. Голът обаче беше отменен за нарушение на Кай Хаверц срещу Пепе.

60′

Отново в първите минути на втората част Арсенал е отборът, който владее повече топката и се опитва да натисне максимално съперника.

45′

Втората част започна!

45+4′

Край на първото полувреме! Арсенал води на Порто с 1:0 след гол на Леандро Тросар.

41′

ГОООООЛ! Арсенал повежда с 1:0! Мартин Йодегор със страхотен пас към Леандро Тросар, който майсторски прати топката в мрежата за 1:0!

Снимка 657089

39′

Уилиям Салиба получава първия жълт картон в срещата.

22′

И отново Еванилсон опитва да натисне "артилеристите", като стреля от границата на наказателното поле към левия ъгъл, но вратарят на Арсенал Давид Рая демонстрира уменията си и предотврати гола с брилянтно спасяване.

Снимка 657086

16′

Първата възможност и за Порто е факт! Еванилсон пласира удар към вратата, който обаче премина покрай десния страничен стълб.

15′

През първите 15 минути се наблюдава огромен натиск от страна на отбора на Арсенал, който се опитва да постигне обрат, за продължи напред.

13′

Букайо Сака с отлична възможност да реализира гол. Той навлезе дълбоко в наказателното поле и стреля към вратата, но вратарят на Порто Диого Коща направи зашеметяващо спасяване!

Снимка 657083

1′

35. Олександър Зинченко 97. Зе Педро

Отборът на Арсенал посреща Порто в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига тази вечер от 22,00 часа. "Артилеристите" загубиха злощастно с 0:1 в първия мач преди 3 седмици на "Драгао", като допуснаха гол в края на добавеното време.

Тази вечер хората на мениджъра Микел Артета трябва да покажат друго лице, ако искат да продължат да мечтаят за нещо повече от 1/8-финал в Шампионската лига. Лондончани отпадаха в тази фаза от надпреварата в последните седем години и днес ще се опитат да надскочат това представяне.

Арсенал се представя отлично като домакин през този сезон, като спечели и трите си домакинства в груповата фаза с голова разлика 12:0. Порто пък е в серия от шест поредни мача без загуба във всички турнири.

Арсенал ще трябва да се оправя тази вечер без Габриел Мартинели, който е контузен.

Порто пък ще разчита на голямата си звезда в нападение Мехди Тереми, който пропусна последните мачове на "драконите".