Барселона направи важна крачка към продължаването си към елиминационната фаза на Шампионската лига. За разлика от предходните два сезона, сега селекцията на Шави е безапелационна в първите си два мача от групите и тази вечер взе гостуването си на Порто с 1:0.

Трите точки на "До Драгао" си бяха трудна задача, за която най-вече помогна Феран Торес с попадението си в самия край на първото полувреме. Порто сбърка фатално при изнасянето на топката, а това позволи на Илкай Гюндоган да направи поредната си асистенция в своята бляскава футболна кариера. Останал сам срещу португалския национал Коща, Торес не трепна за 0:1.

Нужно е да отбележим, че Феран се бе появил в игра десетина минути по-рано, след като се наложи да замени принудително контузилата се звезда Роберт Левандовски.

Барса потрепери сериозно за успеха си над "драконите" особено през втората част. Тогава "блаугранас" трябваше да преживеят два ключови мига. Първият от тях беше първоначалното решение на Антъни Тейлър да отсъди дузпа за домакините, която след това пък отмени след повторение на ВАР, което разкри игра с ръка на Еустакио. Малко по-късно страхотен гол със задна ножица на Мехди Тареми не беше зачетен заради тънка, но съществуваща засада.

Снимка 636587

В 93-ата минута Гави получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко, но това за негова радост не се оказа фатално. Любопитен бе фактът, че освен неговите два официални предупреждения, Барса си изработи още шест жълти картона, което не е често срещано явление за този клуб.

Така Барса остава лидер в групата си с шест точки, докато Порто и Шахтьор (Донецк) имат по три. Дебютантите от Антверпен са с две загуби.

Антверпен - Шахтьор (Донецк) 2:3 в мач от Шампионската лига