Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

Кристиан Пулишич е заменен от Алесандро Флоренци.

90′

Седем минути продължение на двубоя.

89′

Резервата Канг-Ин Лий беше много близо до това да изравни резултата, след като демонстрира впечатляваща техника в наказателното поле на Милан и стреля по посока вратата на Менян, но ударът му срещна гредата.

89′

Брадли Баркола се появи на терена вместо голмайстора за ПСЖ Милан Шкриниар.

86′

Влезлият секунди по-рано Окафор можеше да реши мача в полза на Милан, но Донарума с чудесно спасяване запази шансовете на ПСЖ.

85′

Раде Крунич се появи на терена на мястото на Юнус Муса.

85′

Авторът на първия гол за Милан Рафаел Леао е сменен, под бурните овации на феновете на "Сан Сиро", на негово място влезе Ноа Окафор.

79′

Жълт картон и за голмайстора на парижани Милан Шкриниар за нарушение срещу устремилия се към вратата на ПСЖ Рафаел Леао.

68′

Менян спаси удар на Мбапе от малък ъгъл.

66′

Жълт картон и за Юнус Муса.

65′

Норди Мукиеле смени Люка Ернандес.

63′

Тео Ернандес стреля от пряк свободен удар, Донарума с великолепно спасяване.

Снимка 641085
60′

Луис Енрике извърши тройна смяна в своя състав. Играта напуснаха Рандал Коло Муани, Мануел Угарте и Витиня. Вместо тях влязоха Гонсало Рамош, Фабиан Руис и Канг-Ин Лий.

60′
60′
56′

Бившият играч на ПСЖ Марко Верати е в ложата на "Сан Сиро".

55′

Люка Ернандес получи жълт картон.

51′

Гол за Милан! След великолепно центриране на Тео Ернандес отляво Жиру надскочи Милан Шкриниар и с глава направи резулатата 2:1 в полза на домакините.

Снимка 641079

46′

Започна второто полувреме!

45+1′

Край на първата част. Милан и ПСЖ се оттелят на почивка при резултат 1:1.

43′

Жълт картон за Мануел Угарте за нарушение срещу Тео Ернандес.

42′

Удар извън наказателното поле на Дембеле, Менян спаси без особени затруднения.

37′

Нова опасност пред вратата на гостите, но шутът на Леао мина на сантиметри от гредата.

29′

Коло Муани получи официално предупреждение от главния съдия.

27′

Двата отбора продължават да играят на изключително високо ниво и си размениха по една голова ситуация в рамките на само няколко секунди. Първо Дембеле с техничен удар удари греда, а веднага след това "росонерите" организираха контраатака при която Лофтъс-Чийк изведе Жиру, чийто изстрел намери мрежата, но от външната страна на вратата.

25′

Мбапе бе изведен сам срещу вратаря Менян, но ударът му не се получи и топката излизе в аут.

24′

Жълт картон за Витиня.

12′

Гол за Милан! Донарума спаси удар на Жиру, но Рафаел Леао бе на точното място и възстанови равенството след красив удар със задна ножица!

Снимка 641078
9′

Гол за ПСЖ! След центиране от ъглов удар Маркиньос отклони към Милан Шкриниар и бившият играч на Интер отблизо простреля Майк Менян.

Снимка 641077
5′

Домакините пропуснаха добра възможност за откриване на резултата. Рафаел Леао проби отляво, справи си с Ашраф Хакими и изведе на голова позиция Лофтъс-Чийк, чийто удар не намери целта.

Снимка 641074

1′

Начало на двубоя!

1′

Преди началото на мача ултрасите на Милан от "Curva Sud" хвърлиха множество фалшиви долари към бившия вратар на тима Луиджи Донарума, който сега защитава цветовете на ПСЖ.

95. Давиде Бартесаги

Милан излиза с тежка задача в Шампионската лига. Тимът на Стефано Пиоли трябва да запази мястото си в турнира като излиза срещу ПСЖ на "Сан Сиро". Мачът е утре от 22:00 часа.

Италианците са на последното място в класирането с 2 точки от 3 мача. Съперникът им е лидер с два успеха и едно равенство и гледа уверено към следваща фаза.

Луис Енрике: Трябва да забравим за срещата ни с Милан в Париж

Ето защо

В четири официални срещи от това съперничество Милан има две победи и две поражения. Загубите обаче бяха доста отдавна и много преди финансовата инжекция във френския тим. Мбапе и компания имат реални шансове за трофея от Шампионска лига през този сезон и си остават фаворит в групата.

Милан се справя добре в защита до момента, но в нападение нещата просто не се получават.