Нотингам постигна знаменита победа с 1:0 като гост Ливърпул. Мачът от 4-тия кръг на Висшата лига се игра на стадион "Анфийлд", а загубата е първа за мърсисайдци през настоящия сезон. Успехът е първи за Форест на "Анфийлд" от 55 години.

Снимка 682452

Източник: Gettyimages

Единственото попадение в мача отбеляза Калъм Хъдсън-Одой в 72-рата минута след страхотен изстрел от дистанция. Това беше и първо попадение във вратата на Ливърпул през тази кампания.

Така Нотингам събра 8 точки в актива си след 4 мача и зае 4-то място във временното класиране, а Ливърпул е на втора позиция с 9 пункта.

Манчестър Сити - Брентфорд 2:1 в мач от Висшата лига

Халанд няма спиране! Манчестър Сити обърна Брентфорд с два гола на норвежкия хищник

Халанд влезе в историята

Домакините започнаха активно, но без да стигнат до добри ситуации в първите минути. Гостите бяха добре подредени и се защитаваха солидно. В 16-ата минута Салах получи добра топка, но я подаде лошо на Собослай, който нямаше как да стреля. Последва грешка на Райън Йейтс, Луис Диас отне, но от малък ъгъл стреля в гредата.

В средата на полувремето Жота стреля от въздуха, но право в ръцете на Матс Селс. След корнер пък Ван Дайк не успя да стреля добре, Александър-Арнолд опита да вкара от ъглов удар, но вратарят бе подготвен, а в 38-ата минута стражът на Нотингам изби и удар на Мак Алистър с глава.

След това белгийският вратар на Форест едва не си вкара автогол, след като изпусна една висока топка, но в крайна сметка отборът му се оттегли на почивката при равенство, макар че в предни позиции гостите не правеха почти нищо.

Снимка 682451

След паузата нещата не се промениха особено. Салах стреля по диагонала, но се стигна само до корнер. Жота стреля неубедително с глава, а Слот очаквано около 60-ата минута направи 3 промени, като пусна Гакпо, Дарвин и Брадли.

В същото време гостите трупаха самочувствие и Еланга стреля неточно при една контра. Все пак в 69-ата минута Ола Айна изби от голлинията, след като Ван Дайк отклони топката след корнер. Така се стигна до 72-ата минута, когато Форест удари. Елавга подаде наляво към набралия скорост Хъдзън-Одой, той влезе към центъра и с отличен фалцов удар реализира, за да смълчи "Анфийлд".

В следващите минути Червените отново имаха трудности. Салах стреля в тялото на вратаря, а след това гостите поискаха дузпа, но Хъдзън-Одой падна твърде лесно. Алисон обаче спаси удар на Еланга, а до края домакините не стигнаха почти до нищо особено и в крайна сметка Форест заслужено спечели.