Милан остави слабите си игри преди международната пауза и показа съвсем различно лице при успеха над Венеция с 4:0 в мач от четвъртия кръг в Серия А. "Росонерите" вкараха своите четири попадения до 29-ата минута, като Тео Ернандес реализира след само 90 секунди игра, след което последваха попадения от Юсуф Фофана, Кристиан Пулишич и Тами Ейбрахам, като последните двама бяха точни от дузпа.

Милан започна сезона с две равенства и едно поражение, като вече постигна и първа победа от ръководството на новия си старши треньор Пауло Фонсека. "Росонерите" се намират на 8-мо място във временното класиране с 5 точки в актива си, докато Венеция е на последно място със само точка.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на Милан, който даде резултат след само 90 секунди, когато Тео Ернандес отне топката и комбинира на двойно с Рафаел Леао, след което навлезе в наказателното поле на Венеция и прати топката между краката на стража на гостите Йесе Йоронен.

Макс Алегри може пак да поеме Милан

Столът на Пауло Фонске се клати след слабите резултати

Милан удвои аванса си още в 16-ата минута, след като Кристиан Пулишич центрира от корнер във вратарското поле в наказателното поле на Венеция, където Юсуф Фофана се извиси и прати с глава топката в мрежата.

"Росонерите" стигнаха и до трети гол в 25-ата минута, когато домакините получиха правота да изпълнят дузпа. Кристиан Пулишич шутира от бялата точка, изпращайки Йоронен в обратния ъгъл, за да реализира.

Само четири минути по-късно Милан получи втора дузпа. Този път новото попълнение на тима Тами Ейбрахам се нае с изпълнението и реализира, за да направи резултата 4:0 в полза на "росонерите" в 29-ата минута.

До края на първото полувреме Милан намали оборотите, но не позволи на Венеция да стигне до опасност пред вратата на Майк Менян.

Милан продължи с офанзивните си действа на старта на втората част. В 49-ата минута Рафаел Леао излезе очи в очи със стража на гостите и стреля към десния ъгъл, но Йоронен направи страхотно спасяване и отрази.

Венеция успя да прати топката във вратата на Милан в 71-вата минута, когато Франческо Дзампано бе на точното място в правилния момент, за да засече рикоширала топка в наказателното поле на домакините. След проверка на ситуацията чрез ВАР обаче, голът не бе зачетен.

Само две минути по-късно Венеция остана с човек по-малко на терена, след като Хан Николуси Кавилия получи втори жълт и респективно червен картон, което само усложни задача на новака в Серия А при гостуването му на "Сан Сиро".

До края на двубоя Милан намали значително оборотите и затвори мача.