Новакът в Първа лига Септември спечели първите си точки през настоящия сезон. Съставът воден от Николай Митов надигра с 3:2 Славия в луд мач на стадиона в "Надежда. Така софиянци спряха негативната си серия от шест поредни загуби от началото на сезона. Точни за победителите бяха Джордан Гутиерес през първото полувреме и Борислав Рупанов, който се разписа на два пъти през втората част. За Славия точни бяха резервата Цветелин Чунчуков и Виктор Генев също след почивката.

Първата сериозна опасност пред вратата на Славия се появи след 10 минути игра, след центриране отдясно на Джордан Гутиерес, Бертранд Фурие засече с глава, но топката се оплете от външната страна на мрежата. Няколко секунди по-късно след чудесно извеждащо подаване Карл Фабиен напредна и стреля по земя, оставил защитата на домакините зад себе си, но стражът Димитър Шейтанов успя да се справи и изби.

В 21-ата минута Витиньо стреля в очертанията на вратата, но Светльо Вуцов изби в корнер, минута по-късно стражът на "белите" отново отрази удар отблизо, за да запази нулевото равенство.

Добрата игра на Септември даде резултат в 39-ата минута. След грешка в защитата на Славия и подхлъзване на Кристиян Стоянов, топката стигна до Витиня, той намери Джордан Гутиерес, който с мощен удар от дистанция направи резултата 1:0.

Снимка 682457

Източник: startphoto.bg

След подновяването Славия можеше да изравни резултата, но ударът на Денислав Александров срещна гредата.

В 58-ата минута Септември увеличи преднината си. След центриране от корнер, 20-годишният Борислав Рупанов засече с глава отблизо, за да се разпише за 2:0.

Снимка 682458

Славия реализира попадение в 64-ата минута. Цветелин Чунчуков вкара топката в мрежата на Септември за 1:2. След дълго преразглеждане дали преди това Галин Иванов не е играл с ръка, ВАР призна попадението.

Много бързо обаче Септември отново се разписа. Нападателят Борислав Рупанов се разписа за 3:1 след изключително красив гол от границата на наказателното поле.

В 85-ата минута Виктор Генев обаче отново намали разликата за 2:3, след като засече топката с глава и я прати в мрежата на Шейтанов.

След тази победа Септември вече има 3 точки, но остава на последното 16-о място, докато Славия не успя да стигне до успеха в трети пореден мач и остава на 11-ата позиция с 8 точки.

Септември - Славия 3:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира в 17:30 часа