Ето че настъпи моментът, в който Лудогорец отново се връща в лъскавата Шампионска лига. Две години след първото участие на разградчани в състезанието, сега те отново са тук, за да се опитат да се противопоставят на колосите ПСЖ, Арсенал и старите познайници от Базел.

Тази вечер изпитание №1 ще е именно срещу швейцарския тим. Точно Базел бе отборът, срещу когото Лудогорец спечели първата си победа в Шампионска лига в миналото участие на отбора, с победен гол на Данчо Минев в последната минута на двубоя в София.

Сега ситуацията е друга, а Лудогорец ще търси първи точки като гост в турнира. Разградчани все още не са усетили какво е да не загубиш в гостуване, а отборът на Георги Дерменджиев бе най-близо до това в дебютния си мач в Лигата на "Анфийлд", когато Дани Абало вкара за 1:1 в 90-та минута, но секунди преди края на мача Стивън Джерард от дузпа донесе успеха на "мърсисайдци".

Вероятни състави

Базел: Бацлиг, Ланг, Сухи, Баланта, Траоре, Джака, Франсон, Бярнасон, Делгадо, Щефен, Янко

Лудогорец: Стоянов, Минев, Паломино, Моци, Натанаел, Дяков, Саша, Марселиньо, Вандерсон, Мисиджан, Кафу