90+6′
Турнир: Шампионска лига Стадион: „Мезьокьовешд Вароси“, гр. Мезьокьовешд (Унгария) Зрители: 322
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Динамо (Минск) - Лудогорец 1:0 в мач от квалификациите в Шампионската лига

Загуба осигури на Лудогорец елитен европейски футбол до края на годината

"Орлите" трепереха до края срещу Динамо (Минск), но продължават напред в Шампионската лига

90+5′

Хендрик Бонман получава официално предупреждение за бавене на времето.

90+1′

Рик Джонатан се появява в игра, а в действие ще видим Спас Делев.

Снимка 677011

Източник: startphoto.bg

89′

До края на срещата Динамо (Минск) опита да наложи финален натиск, който обаче не беше на особена висота. Веднъж Бонман се намеси при далечен удар на Стивън Алфред. "Зелената" отбрана не трепна и при няколко изсипани топки в наказателното им поле.

85′

Динамо (Минск) продължава да прави офанзивни смени. Скрипченко с ново решение за своята атака. Влиза Владимир Хвашчинский.

84′

83′

Трофим Мелниченко получава жълт картон заради нарушение в центъра на игрището.

76′

Реймънд Адеола се появява в игра, за да замени имащия картон Седко.

74′

Павел Седко получава жълт картон.

72′

Бърнард Текпетей ще приключи участието си в мача, а на негово място ще видим Кайо Видал.

Снимка 677012

69′

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Лудогорец оцеля като по чудо в 69-ата минута, когато Динамо незнайно как не успя да вкара за 2:0. Рай Лопеш беше оставен непокрит на далечна греда, след което свали отлично за сънародника си Педро Игор. Появилият се от скамейката нападател стреля от непосредствена близост, но Хендрик Бонман сътвори подвиг в мирно време, отразявайки нагле невъзможното положение.

64′
Снимка 677001

62′

Голмайсторът Иван Бахар приключва участието си в мача, вместо него ще видим Педро Игор.

52′

ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Българският шампион, по подобие на първата част, започна на ниво и второто полувреме. Късметът обаче отново не беше на страната на "орлите". В 52-ата минута Текпетей отправи зверски шут от пряк свободен удар, който се отклони в крака на футболист в бяло и подлъга вратаря Феодор Лапухов. Младокът просто сложи тялото си на голлинията, за да отклони чрез него топката в лявата странична греда.

50′
Снимка 677000

47′

На полувремето Георги Дерменджиев беше принуден да осъществява смени. Първата от тях беше появата на Педро Нареси вместо Тодор Неделев.

47′

Квадво Дуа се появява в игра за "орлите", напускащият е Руан Секо.

46′
Снимка 676999

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+4′

ПОЧИВКА!

44′

ШАНС ЗА ДИНАМО! Макар и дебютант, стражът Хендрик Бонман беше готов да хване за гушата някой от защитниците пред него, след като в 44-ата минута Павел Седко пак бе оставен да стреля от границата на наказателното поле. Кълбото профуча на опасна близост от дясната греда на германеца, което направо го вбеси.

43′

ТЕКПЕТЕЙ! Българският първенец можеше бързо да възстанови паритета в 43-ата, когато след корнер пред своето поле, "зелените" бързо разгърнаха контраатака. Бърнард Текпетей обаче разочарова със завършващия си удар, който дори прехвърли трибуните на унгарския стадион.

Снимка 676998

43′

Никита Демченко получава официално предупреждение.

41′
Снимка 676995

40′

Александър Селява получава жълт картон заради удар без топка срещу Рик Джонатан, който дори бе разкървавен.

36′

ГООЛ ЗА ДИНАМО! 1:0! ИВАН БАХАР! Неприятен момент сполетя Лудогорец в 36-ата минута, когато "орлите" инкасираха попадение. Динамо осъществи атака отдясно, където Павел Седко копна технично за Трофим Мелниченко в близост до аутлинията. Нападателят отигра много умно ситуацията и матира "зелената" защита с пас около дузпата, където включилият се Иван Бахар засече с безпощаден изстрел в мрежата на Бонман.

30′

Интензитетът на началните минути леко отмина и следващата по-интересна атака дойде буквално от нищото в 30-ата минута. Неточност в играта на беларуския тим позволи на Тодор Неделев да достигне на опасна близост от вратата на динамовци. Тошко обаче се засуети и не успя да шутира. Работата му свърши Рик Джонатан, но и той не намери целта.

26′
Снимка 677002

20′

Капитанът на Динамо - Владислав Калинин получава жълт картон, спирайки откъсващия се Руан Круз.

12′

АЛФРЕДАфриканският нападател на Динамо (Минск) - Стивън Алфред се бе заканил, че ще отбележи на Лудогорец в свое интервю през седмицата. Въпросният беше много близо до реализиране на тази цел, стреляйки силно в 12-ата минута. Ударът му попадна в обсега на Бонман, който блокира с вещина.

Снимка 676994

9′

ГРЕДА ЗА ДИНАМО! Лудогорец започна добре, но и Динамо (Минск) имаше какво да каже в този мач. Така се стигна до деветата минута, когато зле изчистена топка след корнер достигна до краката на Павел Седко, който стреля силно от границата на наказателното поле. Дебютиращият за "орлите" Хендрик Бонман обаче блесна с фантастична намеса, благодарение на която с мъка изби към горната си греда, а след това отбраната на лудогорци се справи с приключването на този много опасен момент пред вратата им.

5′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Символичните домакини опитваха по всякакъв начин да поставят под напрежение родния хегемон. "Зелените" обаче им отговаряха с чудесни атаки, а в петата минута пак бяха много близо до гола. Руан Круз отправи мощен шут от средна дистанция, който с мъка бе спасен от вражеския страж. Възможност за добавка се откри пред Рик Джонатан, който обаче направи по-трудното и от няколко метра не намери мрежата на беларусите.

3′

ТЕКПЕТЕЙ! За разлика от предходното гостуване на Динамо (Батуми), сега селекцията на Георги Дерменджиев подхождаше далеч по-концентрирано. Срещу Динамо, но от Минск, "орлите" почти веднага завзеха центъра на терена, разменяйки си поредица от пасове. Нещо повече, още в 180-ата секунда резултатът можеше да бъде открит в тяхна полза. Открадната топка позволи на Текпетей да използва бързината си и отправи диагонален удар, който с много класа бе спасен от стража Лапухов.

1′