Барселона се класира безпроблемно за четвъртфиналите в Шампионската лига. Каталунците биха Манчестър Сити  с 2:1 в реванша и след 2:0 в първия двубой продължават напред с общ резултат 3:0.

Отборът на Тата Мартино контролираше двубоя през почти цялото време, а реферът подпря „тънко" англичаните преди почивката, след като не даде чиста дузпа за фаул срещу Меси и отмени гол на домакините поради несъществуваща засада. През втората част той подмина и съмнително нарушение в пеналта на Барса.

Първата спорна ситуация стана факт след само 6-7 минути игра. Направилият слаб мач Лескът спъна Меси на метър в пенлата, но съдията замълча.

В 18-ата мин Неймар вкара гол, но му бе вдигната засада. На повторенията обаче се видя, че това също е грешка, тъй като Жорди Алба, който подаде на бразилеца на празна врата, беше покрит от поне двама защитници на Сити.

В 39-ата мин. Неймар имаше нов шанс за гол. Той бе изведен от Иниеста отдясно, но ударът му срещна мрежата от външната й страна.  Секунди по-късно пък Меси намери Шави на стрелкова позиция, но Харт спаси.

В 42-ата мин. Силва изведе по вълшебен начин с пета Насри, ударът на последния обаче бе право във Валдес.

Последния шанс за Барса през първата част дойде в самия й край. Неймар бе изведен отляво, Харт излезе да го посрещне , бразилецът го залъга и стреля от малък ъгъл, но Фернандиньо изби с глава от голлинията.

След почивката Барса отново започна добре и Меси нацели гредата след самостоятелен пробив в 51-ата мин. В ответната атака на гостите Джеко надскочи бранител и стреля с глава, но Валдес спаси акробатично.

Барса поведе в 67-ата ми. Лескът сбърка фатално, след като левашки не успя да спре един пас на Фабрегас към Меси. Аржентинецът овладя и с лекота матира Харт.

Десетина минути по-късно Джеко падна в пеналта на Барса след съприкосновение с Пике, но реферът отново не посочи бялата точка. Това вбеси Пабло Сабалета, който явно наруга арбитърът, който не му прости и му извади втори жълт и съответно - червен картон.

Все пак гостите защитиха честта си с почетен гол в последната минута. След центриране от статично положение, Джеко продължи с глава към оставения свободен Компани, който отклони топката във вратата. Домакините претендираха за засада, но ясно се видя, че такава нямаше.

В добавеното време Иниеста бе изведен срещу Харт, стигна до атулинията и  върна към Дани Алвеш, който отблизо се разписа за крайното 2:1.

БАРСЕЛОНА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1 (общ резултат 4:1)

1:0 Меси (67')

1:1 Компани (89')

2:1 Дани Алвеш (91')

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Маскерано, Алба, Бускетс, Чави, Иниеста, Фабрегас, Неймар, Меси

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Компани, Лескът, Коларов, Фернандиньо, Туре Яя, Милнър, Силва, Насри, Агуеро