Реал (Мадрид) победи Аталанта с 1:0 в първи осминафинален мач от Шампионска лига.

Домакините останаха рано-рано с 10 души, след като Ремо Фройлер спря пробив на Ферланд Менди в 17-ата минута. Не беше последен защитник, но реферът тълкува решението като "особено опасна игра", а ВАР потвърди решението му.

Постепенно италианците се прибраха в своята половина и мачът стана труден за гледане. Неутралните фенове изгубиха много от червения картон, защото положенията бяха твърде малко, а очакванията бяха за зрелище.

Логично, Реал беше настоятелен в опитите си да открие резултата, но твърде плах напред.

Малко след почивката Гасперини смени и втория си нападател. Това означаваше и развяване на "бял флаг". Отборът му играеше добре в защита, но в 86-ата минута всичко се оказа напразно, след като Менди реализира.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Аталанта - Реал (Мадрид) 0:1, Менди бележи за гостите

Осминафинален мач от Шампионска лига

Каземиро и Винисиус бяха близо до това да реализират съответно в 45-ата и 53-ата минута. Техните изстрели преминаха на сантиметри от вратата на Аталанта.

В средата на втората част Реал пропусна друго изгодно положение чрез Модрич. Мадричани разиграваха добре, но така и не създадоха още чисти голови положения до решителната 86-а минута.