Пирин (Благоевград) победи ФК ЦСКА 1948 с 2:1 като домакин в мач от 17-ия кръг на българската футболна efbet Лига.

Домакините стигнаха до успеха след като Аймен Суда вкара два гола за обрат през второто полувреме.

Така "орлетата" се доближиха на две точки зад Локо (София) и Славия, а столичани останаха на една зад Левски.

Пирин - ФК ЦСКА 1948 2:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е от 15:15 часа

В средата на първото полувреме Пирин имаше отлична възможност да открие резултата. Даниел Наумов излезе неразчетено извън наказателното си поле и с глава изби топката към центъра, където се намираше Венци Бенгюзов, който стреля от воле и се размина на сантиметри от попадението.

Снимка 641638

Източник: startphoto.bg

Малко преди почивката Емил Ценов намери Ивайло Чочев около точката на дузпата. Капитанът на столичани обаче се засуети и няколко играчи в зелено се хвърлиха в краката му, осуетявайки опита му да обстрелва вратата.

Така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство и оставиха драматичната развръзка за втората част.

Снимка 641635

Осем минути след подновяването на играта Емил Ценов прати топката в мрежата на домакините, но се оказа, че Ивайло Чочев е играл с ръка и попадението беше отменено след преглед със системата ВАР. Така и не се разбра дали е заради засада или заради игра с ръка.

В 58-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Бенгюзов в наказателното поле. Ивайло Чочев стреля от бялата точка, но Ковальов спаси. Карагарен направи добавка, но повторенията показаха, че Бирсент е навлязъл в полето по-рано. Ситуацията беше преразгледана и голът странно беше признат.

Снимка 641641

Непримиримият пирински дух отново беше демонстриран и "орлетата" изравниха в 68-ата минута. Айуб Абу проби по десния фланг и опита да центрира, но се получи нещо като коварен удар. Наумов изби с една ръка, но Аймен Суда дебнеше и с глава изравни резултата.

В 86-ата минута Пирин успя да направи обрат след втори гол на Аймен Суда! Андрей Йорданов се пребори за топката на тъча и проби в полето на гостите. Последва пас към Суда, който елегантно финтира Гурища и Карагарен, за да прати технично топката в мрежата за крайното 2:1.