Левски нанесе първо поражение на Черно море с 1:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Джавад Ел Джемили донесе успеха на "сините" с великолепно изпълнение в средата на второто полувреме.

"Сините" постигнаха трудно победата, въпреки численото превъзходство още от 18-ата минута, когато защитникът Влатко Дробаров си изкара червен картон.  Така столичният гранд е на четвърто място с 26 точки, докато "моряците" са втори с 29 пункта.

Снимка 638718

Източник: startphoto.bg

Сблъсъкът започна двуостро, но в 7-ата минута домакините първи имаха възможност да открият резултата. Защитата на гостите показа колебание, когато набралият скорост Роналдо притисна стража Иван Дюлгеров, който в желанието си да изчисти топката, кълбото попадна в Роналдо, ала бразилецът не се възползва от предоставения му шанс.

Снимка 638727

Най-интересният момент през първата част се случи в 18-ата минута. Тогава защитникът на "моряците" не прецени добре действията си, фаулирайки непремерено Ел Джамили, който щеше да се озове сам срещу вратаря Иван Дюлгеров. Първоначално реферът Никола Попов вдигна жълт картон и отсъди нарушение в полза на "сините". Асистентите му на ВАР обаче го посъветваха лично да прегледа съприкосновнието. След като внимателно провери ситуацията, арбитърът реши да отстрани Дробаров от игра.

"Сините" стартираха по-активно втората част и бяха много близо да преодолетя Иван Дюлгеров, когато Ел Джемили отправи силен изстрел, спасен с лекота от българския национал.

Снимка 638726

Въпреки брилянтното представяне на тима от Варна в защита, съставът на Николай Костов най-сетне съумя да разпечата вратата на Иван Дюлгеров. В 57-ата минута Джавад Ел Джамили получи подавене от Дарлан малко преди границата на наказателното поле, след което с фамозен удар предизвика истински екстаз по трибуните.

В 74-ата минута "моряците" организираха една от малкото си опасни атаки в хода на срещата. Брено Тешейра излезе на стрелкова позиция, откъдето с неточен изстрел не затрудни Николай Михайлов.

Снимка 638715

В 76-ата минута звездата на Левски Уелтън пропусна да сложи край на интригата. Офанзивният играч осъществи добра комбинация с крайния бранител Цунами, съотборникът му взаимодейства с него, а бразилецът отигра топката от непосредствена близост, принуждавайки Иван Дюлгеров да прави първокласна намеса.

Левски - Черно море 1:0 (Развой на срещата по минути)