Левски прекъсна победната си серия срещу Крумовград в двубой от 24-ия кръг на efbet лига, завършил 0:0.

Домакините играха през цялото второ полувреме с десет човека, тъй като Патрик-Габриел Галчев сглупи в 40-та минута и съдията Ивайло Ненков му показа неоспорим червен картон. Това обаче не попречи на отбора да пропилее куп ситуации, които допринесоха равният резултат да се запази.

Снимка 656709

Източник: startphoto.bg

По този начин 26-кратните шампиони заемат 4-то място с 45 пункта, докато гостите са на 8-та позиция с 34 пункта

"Сините" наложиха доминация oт началото на сблъсъка и в 15-та минута бе близо да бъде оползотворена, когато избита топка от стража Янко Георгиев попадна в Патрик-Габриел Галчев, а десният краен бранител центрира коварно в наказателното поле, където отново вратарят се намеси, след което кълбото се озова в Марин Петков, чийто удар рикошира в съотборника му Рикардиньо.

Снимка 656707

Ситуацията за Левски се влоши драстично малко преди края на първата част. В 40-та минута крайният защитник на столичния гранд Патрик-Габриел Галчев изостана в преследването на Патрик Дос Сантош, който щеше да излезе сам срещу Пламен Андреев, ала юношата на клуба умишлено го фаулира, след като беше последен в отбрана. Реферът Ивайло Ненков не се поколеба и мигновенно острани национала от игра.

Въпреки че остана с 10 души на терена, съставът на Николай Костов успя да създаде най-опасното положение в рамките на второто полувреме. В 55-та минута Цунами получи подаване от Ел Джемили, за да отправи силен изстрел, спасен от Янко Георгиев.

Снимка 656706

Играчите в "синьо" продължиха да атакуват и в 70-та минута гредата ги лиши от попадение.  Плеймейкърът на "сините" Ел Джемили проби от десния фланг, пробва да центрира, но топката промени траекторията си и се удари в страничната стълб на вратата на Янко Георгиев.

Дълбоко в добавеното време Асен Чандъров oтигра топката с глава, предизвиквайки рутинна намеса на Янко Георгиев. Последващите усилия на Левски обаче не се увенчаха с успех.

Левски - Крумовград 0:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата стартира в 15:15