Отборът на Септември София победи Черноморец Балчик с 3:0 в двубой от 34-ия, последен кръг във Втора лига и си осигури промоция в българския футболен елит.

Септември събра 64 точки и завърши на второ място в класиране, присъединявайки се към варненския Спартак като двата тима, които печелят директно влизане в Първа лига.

Септември е само на крачка от efbet Лига след важна победа над Монтана

Ето подробности

Попаденията за софийския Септември, воден от старши треньора Николай Митов, реализираха Йордан Йорданов в 60-ата минута и Мартин Тошев 64-ата и 70-ата минути. Успехът бе втори пореден за столичани.

Първенецът във Втора лига Спартак Варна се наложи над Спартак Плевен с 2:0 като домакин след голове на Александър Цветков в 27-ата и на Ахмед Ахмедов в 71-ата минута.

Съставът на Марек завърши при равенство 0:0 при домакинството си на Струмска слава и зае третата позиция, което отрежда на отбора участие в баража за промоция в елита. Тимът от Дупница ще се изправи срещу 14-ия в крайното подреждане в Първа лига - някой измежду Локомотив София, Пирин, Хебър или Ботев Враца. Баражът ще се проведе на 30 май от 19:00 часа.

Бургаският Черноморец и Черноморец от Балчик, както и Марица Пловдив, и Бдин Видин останаха на последните четири места в класирането във Втора лига и изпаднаха от второто ниво на българския футбол.